Drábkův náměstek Šiška byl odsouzen za vydírání k šesti letům. Hojer dostal pět let

Bývalý náměstek ministra práce a sociálních věcí Vladimír Šiška dostal od soudu šest let vězení za vydírání. Bývalý šéf IT oddělení ministerstva Milan Hojer pět let. Podle rozsudku žádali od firmy OK System stažení stížnosti na ministerstvo u antimonopolního úřadu s tím, že v opačném případě firma nedostane stomilionovou zakázku. Rozhodnutí je nepravomocné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražský městský soud potrestal exnáměstka MPSV Vladimíra Šišku (vpravo na snímku z října 2012) 6 lety vězení za vydírání. Někdejšímu šéfovi IT oddělení Milanu Hojerovi (vlevo) uložil 5 let | Zdroj: ČTK

Obžaloba původně Vladimíra Šišku a Milana Hojera vinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a z podplacení, soud ale jejich jednání vyhodnotil jako vydírání. Verdikt Městského soudu v Praze není pravomocný.

Šiška s Hojerem se proti verdiktu na místě odvolali, při odchodu ze soudní síně odmítli rozhodnutí komentovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soud potrestal exnáměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku za vydírání šesti lety a někdejšího šéfa IT oddělení Milana Hojera 5 lety vezení. Případ sleduje redaktor Martin Karlík

Podle rozsudku nabídli oba muži firmě OK System výhodnou zakázku za 100 milionů korun výměnou za to, že stáhne svou stížnost u antimonopolního úřadu v jiném případu.

Firma ale pro ministerstvo pracovala na jiných projektech a to, že konkurence dostala zakázku bez výběrového řízení, OK System napadl u úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Protikorupční policie Šišku s Hojerem obvinila 1. října 2012.

Kvůli obvinění ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z Top 09 odvolal Šišku z funkce. Nakonec ještě v říjnu 2012 rezignoval i sám ministr Drábek.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme