Andrej Babiš bude řešit spor mezi ministryní spravedlnosti a její náměstkyní

Nejdříve dnes večer bude vyřešen spor ve vedení ministerstva spravedlnosti mezi ministryní Helenou Válkovou zvolenou za hnutí ANO a její první náměstkyní Hanou Marvanovou. Na schůzku si obě ženy pozval šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministryně spravedlnosti Helena Válková z hnutí ANO (vpravo) a její první náměstkyně Hana Marvanová (v pozadí) | Zdroj: ČTK

Válková a Marvanová se podle médií například neshodly na snížení odměn advokátů a jmenování některých soudců. Andrej Babiš nechce obsah schůzky komentovat.

„Spíš jim to řeknu osobně, nebudu to řešit přes média, teď se rozcházejí v nějakých názorech, tak uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Andrej Babiš ke sporu.

Neshody chce ve středu řešit také premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD. Ministryně spravedlnosti Helena Válková bude na odvolání trvat, pokud Marvanová nebude loajální.

„To platí za předpokladu, že ona nezmění svoje postoje a bude trvat na tom, že podléhám nějakým lobbistickým tlakům, podstata věci je skutečně v tom, že nebyla dostatečně loajální,“ uvedla ministryně spravedlnosti.

Marvanová na svém facebooku napsala, že by ji mrzelo, pokud by na ministerstvu nemohla dokončit rozpracované projekty. Prezident Zeman nabídl, že obě ženy vyslechne v případě, pokud ho o to požádají.

Jaroslav Gavenda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme