Radnici dvou venezuelských měst povedou manželky vězněných opozičních starostů

Místo dvojice opozičních starostů, které režim venezuelského prezidenta Nicoláse Madura poslal za mříže, povedou radnice dvou velkých měst jejich manželky. Rozhodli o tom voliči v opozičních baštách San Cristóbal a San Diego. Duo novopečených političek jasně triumfovalo po slibu, že budou pokračovat v opozici vůči Madurovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patricia Ceballos, manželka uvězněného bývalého starosty města San Cristobal | Zdroj: Reuters

Uvěznění muži jsou bývalí starostové měst, která jsou ohniskem opozice vůči prezidentovi Madurovi. Starosta San Diega byl uvězněn kvůli tomu, že nezabránil protestům. Postavil se totiž proti zákazu barikád. Bývalý starosta San Cristóbal prý navíc protesty podněcoval.

Oba se stali symbolem pro opozici, která tvrdí, že v zemi vládne autoritativní režim, který se zbavuje svých odpůrců. Ve vězení je kvůli údajnému podněcování k protistátní činnosti také lídr venezuelské opozice Leopoldo Lopéz.

Přehrát

00:00 / 00:00

O protestu proti režimu Nicoláse Madura ve Venezuele mluvil zpravodaj ČRo v Jižní Americe David Koubek

Volba nových starostek ještě více podpořila opozici. Obě manželky bývalých starostů získaly ještě více hlasů než jejich partneři v prosincových volbách. Podle komentátorů to dokazuje, že země zůstává ještě více rozdělaná a politická situace je stále patová.

Prezident Nicolás Maduro si ale stále drží svoji pozici a protesty, které vypukly v polovině února, se mu zatím daří i s pomocí armády držet pod kontrolou. Teď navíc ustal i tlak jak ze strany Spojených států, tak i ze sousední Kolumbie.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme