Autor

David Koubek

Do Českého rozhlasu jsem nastoupil v roce 2006. Přišel jsem z on-line deníku Aktuálně.cz, kde jsem tvořil ekonomické a zahraniční zpravodajství. Vystudoval jsem Mezinárodní vztahy na Vysoké škole ekonomické a studoval jsem na vysoké škole FGV v brazilském São Paulu.
V Českém rozhlase jsem prošel zahraniční směnou Radiožurnálu, později přešel do zahraniční redakce Českého rozhlasu, kde jsem se začal zaměřovat na španělsky a portugalsky mluvící země – kromě Španělska a Portugalska také na Latinskou Ameriku a hlavně na Brazílii.
Redakci jsem několik měsíců vedl a po krátké přestávce v zahraničním zpravodajství České televize a v pořadu Horizont ČT24 jsem působil skoro 3 roky jako zpravodaj Českého rozhlasu v Jižní Americe. Od listopadu 2011 jsem zpět na Vinohradské 12 v Praze.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|David Koubek |Zprávy ze světa

Češka skončila za pašování drog v brazilském vězení. Na začátku byla jízda načerno

Celkem 150 Čechů je po celém světě ve vězení kvůli nelegálnímu obchodu s drogami nebo jejich držení. Časté případy jsou ty, kdy se někdo nechá najmout mafií. Reportér David Koubek mluvil v Brazílii se ženou, kterou chytila policie při pašování kokainu. Češka si teď v Sao Paulu odpykává skoro šestiletý trest - momentálně sice mimo vězení, ovšem neznamená to, že by byla volná.