V případu vlakového neštěstí ve Studénce bude vypovídat už čtvrtý soudní znalec

Velký model rozestavěného mostu se opět vrací do jednací síně soudu v Novém Jičíně. Justice případ vlakového neštěstí ve Studénce na Novojičínsku rozplétá už tři roky. Nehoda se stala v létě 2008, kdy do právě zřícené konstrukce opravovaného mostu narazil mezinárodní rychlík Comenius.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posudek ke kauze Studénka. | Foto: Andrea Brtníková

V troskách vlaku a později v nemocnici zahynulo osm cestujících, stovka dalších byla zraněna. Soudce dnes vyslechne nového znalce, v pořadí už čtvrtého.

Ani po šesti letech od tragédie se bolest pozůstalých nezmenšuje. Lenka Fierlová tehdy přišla o osmnáctiletého syna. „Ta bolest je šílená, pořád se s tím nemůžeme smířit.“

„Já nejsem soudce, ale vyřešil bych to za měsíc,“ říká otec jedné z obětí, Ladislav Zavadinka. V jeho hlase je znát nejen bolest, ale i zlost. A ta stoupá spolu s narůstající délkou soudního procesu. Obžalovaní podle něj chodí od soudu vysmátí.

Obžaloba viní desítku mužů, jsou mezi nimi stavbaři z dodavatelské i subdodavatelské firmy, živnostník a pracovník ze Správy silnic Moravskoslezského kraje. Státní zástupce Aleš Kopal už dříve nevyloučil, že padnou další obvinění.

„Ještě nemáme vyslechnuté znalce. Až je vyslechneme, pak se k tomu mohu vyjádřit.“

Někteří pozůstalí, znalci i právní zástupci obžalovaných totiž usilují o to, aby se před soud postavili i ti, kteří na koleje v osudný den pustili vlak. Teď ale dostane slovo další znalec, který má do případu vnést nové světlo.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme