Sdružení Darmoděj chce koupit městský dům v Jeseníku, někteří zastupitelé jsou proti

Občanské sdružení Darmoděj v Jeseníku chce mít všechny sociální služby pod jednou střechou. Věnuje se zejména lidem závislým na drogách a alkoholu a ohroženým dětem. Vyléčeným narkomanům pak pomáhá vrátit se do běžného života. Dnes sídlí v několika budovách a platí zbytečně moc peněz za nájmy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseník radnice | Foto: Lukáš Bocan

Nízkoprahový klub pro děti společně s doléčovacím centrem Restart i byty pro vyléčené ze závislostí.

Vedle kontaktního centra pro aktivní uživatele drog chce mít Darmoděj všechny služby na jednom místě. Uvažuje proto o koupi městského domu, kde už má jeden azylový byt v pronájmu.

„Za předpokladu, že bude stanovena optimální cena, kterou si můžeme jako organizace dovolit. Maximálně tak tři miliony,“ říká vedoucí Restartu Soňa Landauerová.

Město se chce domu zbavit. Současným nájemníkům ho bude nabízet za 2,5 milionu korun. Prodej Darmoději se ale místostarostovi Liboru Halasovi ze sdružení Mladí pro Jeseník příliš nezamlouvá.

„Nejsem si úplně jistý, jestli je vhodné tyto aktivity umisťovat přímo v těsné blízkosti školního hřiště a tak velké školy, kde jsou de facto centralizováni všichni žáci druhého stupně z Jesenicka,“ vysvětluje.

Prodej domu zveřejní zastupitelé do dvou měsíců.


Zvětšit mapu

Andrea Švubová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme