Autor

Roman Verner

Životní motto:
Zeptáš-li se, vypadáš možná chvíli jako hlupák. Nezeptáš-li se, zůstaneš hlupákem navždy (čínské přísloví). 

Před rozhlasem:
K mikrofonu mě vedla dlouhá cesta, na jejímž počátku jsem o existenci takové profese měl jen mlhavé tušení. Po více než deseti letech práce v lese a zemědělském družstvu mi porevoluční kvas umožnil nastoupit do regionálních novin ve Zlíně. Tam jsem získával první zkušenosti a učil se řemeslu pět let. Další šťastná náhoda mě těsně před začátkem nového tisíciletí přivedla ke konkurzu na post redaktora ČRo Brno. Od té doby mě tato práce zcela naplňuje, pohlcuje a denně překvapuje něčím novým. 

Co mě baví:
Samozřejmě rozhlas, má rozvětvená rodina a pak také pozůstatek mých předešlých povolání. Rád fotografuji, přeměňuji naši starou selskou zahradu na arboretum a pokud čas dovolí, mizím aspoň na chvilku do lesů. 

Kontakt:
tel.: 577 004 159 

E-mail: roman.verner@rozhlas.cz

RSS autora

Články autora

|Roman Verner |Regiony

Libušín tři roky po požáru. Nové trámy opracovávají tesaři jen sekerou

FOTO. Vůně dřeva a pravidelné údery širočin, tak vznikají nové trámy pro stavbu Libušína. Historická památka na Pustevnách přesně před třemi lety vyhořela. Valašské muzeum v přírodě se rozhodlo vybudovat vědeckou kopii díla architekta Dušana Jurkoviče. Staleté jedle a smrky nyní tesaři na pile nedaleko Valašského Meziříčí mění na úhledné hranoly.

|Roman Verner |nepoužívat - Věda

Dezinfekci nebo antibiotika nahradí nanočástice. Zlínští vědci vyvíjejí materiál odolný bakteriím

Vědci ve Zlíně začnou vyvíjet materiály schopné likvidovat patogenní bakterie. Nové technologie můžou v budoucnu nahradit některá antibiotika nebo dezinfekci. Univerzita Tomáše Bati díky tomu získala místo v mezinárodním výzkumném projektu zaměřeném na zdravotnictví. Právě v nemocnicích podle vědců bakterie častěji mutují a získávají odolnost vůči stávajícím lékům.