Autor

Roman Verner

Jsem redaktorem Centra zpravodajství ve Zlínském kraji. Stěžejními tématy mé práce jsou sociální problémy, ochrana přírody, ekonomika a školství v regionu. Věnuji se také bohatému folklornímu životu Valašska.

RSS autora

Články autora

|Roman Verner |Regiony

Libušín tři roky po požáru. Nové trámy opracovávají tesaři jen sekerou

FOTO. Vůně dřeva a pravidelné údery širočin, tak vznikají nové trámy pro stavbu Libušína. Historická památka na Pustevnách přesně před třemi lety vyhořela. Valašské muzeum v přírodě se rozhodlo vybudovat vědeckou kopii díla architekta Dušana Jurkoviče. Staleté jedle a smrky nyní tesaři na pile nedaleko Valašského Meziříčí mění na úhledné hranoly.

|Roman Verner |nepoužívat - Věda

Dezinfekci nebo antibiotika nahradí nanočástice. Zlínští vědci vyvíjejí materiál odolný bakteriím

Vědci ve Zlíně začnou vyvíjet materiály schopné likvidovat patogenní bakterie. Nové technologie můžou v budoucnu nahradit některá antibiotika nebo dezinfekci. Univerzita Tomáše Bati díky tomu získala místo v mezinárodním výzkumném projektu zaměřeném na zdravotnictví. Právě v nemocnicích podle vědců bakterie častěji mutují a získávají odolnost vůči stávajícím lékům.

|Roman Verner |Ekonomika

Sobotka slíbil diplomatickou podporu letecké továrně v Kunovicích. Ničeho nedosáhneme, oponuje Babiš

Zaměstnanci kunovické firmy Aircraft Industries budou mít diplomatickou podporu české vlády. Ve Zlíně ji v neděli dojednali odboráři s premiérem Bohuslavem Sobotkou z ČSSD. Letecká továrna je ve finanční krizi a ruský majitel zvažoval přesun výroby na východ. Třetina pracovníků je bezmála rok doma na šedesáti procentech mzdy.

|Roman Verner, Ondřej Látal |Zprávy z domova

Biskupové stáhnou žaloby na kraje kvůli majetku. Rozhodli o tom ve Velehradě

Čeští a moravští biskupové se na schůzce ve Velehradě dohodli, že stáhnou žaloby na kraje, prostřednictvím kterých se domáhali určení vlastnictví. Ke stejnému kroku vyzvali i tuzemské řády a kongregace. Vstřícné gesto se ovšem netýká obcí, údajně proto, že přechod církevních majetků na kraje se uskutečnil za jiných okolností. Staženy by měly být desítky až stovky žalob. Přesné číslo Česká biskupská konference nezná.