Autorka

Sabina Vosecká

Znamení?

Štír.

Co mě na práci v rádiu baví?

Práce v rozhlase je srdcovka. Baví mě pestrost témat, kterým se věnuju. Často natáčím totiž v terénu. Někdy o chystaném koncertě, jindy o výstavě nebo divadlu. Věnuju se taky sociálním sítím a říká se mi #letajiciredaktorka. Ten pocit, že je díky reportážím se mnou na místě i posluchač, je taky fajn. Zkrátka je pro mě každý den takovým malým překvapením. Mít práci, která vás baví, je prostě skvělá věc. Doporučuju!

Předtím jsem stihla?

Vystudovat herectví, stát na prknech, co znamenají svět, zahrát si ve filmu nebo dělat produkční. Předtím, než se ze mě stala létající redaktorka, jsem taky pracovala ve zpravodajství Českého rozhlasu.

Nejraději poslouchám?

Hudba je můj svět, kam ráda často utíkám. Odmala jsem zpívala a měla jsem dokonce svoji kapelu. Pak nám náš kytarista dal vale a utekl jinam a přesně tehdy moje éra slavné zpěvačky skončila. Občas si ještě odskočím k šanzonům, protože to je taky moje srdcovka. Ze všeho nejvíc jsem věrná jazzu, soulu a funku – pro tyhle žánry moje srdce bije nejsilněji. Ráda si ale poslechu pop, rock nebo živý orchestr. Slyšet všechny ty nástroje najednou je pro mě vždycky jedna velká euforie.

Mé nejoblíbenější filmy?

Všechny, kde hraje můj milovaný Jean-Paul Belmondo - to je prostě borec. Taky třeba Forrest Gump a z českých Pelíšky, Samotáři, Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero a ráda koukám taky na cestopisné dokumenty.

Oblíbení literární autoři?

Kundera.

K jídlu a pití mám nejraději?

Jídlo je moje další velká láska. Miluju vaření a taky ráda jím. Mezi můj top patří bramborový salát moji maminky, jehněčí na víně, králík na svíčkové, ale miluju taky indická, asijská jídla a italská jídla. Jo a taky ujíždím na chlebíčkách.

Když mám volný čas, tak ho trávím?

S přáteli, rodinou, naším psem. Chozením po lesích, ale taky psaním, tancem, nebo renovováním starých věcí. Chystám se dát třeba do pucu jedno úchvatné křeslo.

Oblíbené místo v Praze?

Tam, kde jsem doma a park Stromovka.

Motto?

Snaž se žít teď a tady.

RSS autorky

Články autorky

|Filip Titlbach, Sabina Vosecká |Regiony

Rachot a gejzír jisker. Od tragické tramvajové nehody na Špejcharu uplynulo 35 let

Přesně před 35 lety vyjela v Praze tramvaj s číslem 26 ze zastávky Sparta, do stanice Hradčanská už ale nedorazila. Řidič si totiž nevšiml přetočené výhybky a vůz vykolejil. Událost se zapsala mezi nejtragičtější tramvajové nehody v Praze. Nehodu nepřežilo sedm lidí, další desítky cestujících se zranily. Tehdejší tisk událost popsal jako hrozný rachot, gejzír jisker a oblaka prachu.

|Sabina Vosecká |Zprávy z domova

Místo k popelnicím na dobré účely. Na Mělnicku vznikla půjčovna vánočních stromečků

Lidé v Česku každoročně odkládají tisíce vánočních stromků k popelnicím. Řada prodejců proto začala přemýšlet, jak stromky využít i několikrát po sobě. Vznikly proto například půjčovny živých vánočních stromků, které rostou v květináčích a právě teď je zahradníci připravují pro první zájemce. Jedna taková je i na Mělnicku.

|Pavla Lioliasová, Anna Jadrná, Sabina Vosecká |Zprávy z domova

OBRAZEM: Nový výhled na Prahu. Střecha paláce Lucerna se otvírá po téměř 100 letech

Psal se rok 1920, když se po střeše pražského paláce Lucerna naposledy procházeli návštěvníci. Tento týden si to mohou lidé zopakovat. Střecha paláce Lucerna bude totiž po téměř sto letech dočasně přístupná. Výhled na centrum metropole si mohou návštěvníci vychutnat každý den až do pátku, a to od 12 do 18 hodin.