Nákladní vlak vykolejil u pražského Radotína. Dva vagony byly mimo koleje, posunovač je zraněný

V pražském Radotíně vykolejily ve středu ráno při posunu dva nákladní vozy, jeden z nich se sesunul z náspu. Souprava s 20 vozy předtím projela zákazem. Při nehodě si poranil kotník vedoucí posunu, byl převezen do nemocnice. Škoda se předběžně odhaduje na miliony korun. Vlaky na plzeňské trati kolem místa nehody projíždějí pomaleji. Sdělili to mluvčí Drážní inspekce, pražské zdravotnické záchranné služby a Správy železniční dopravní cesty.

Praha (Aktualizováno: 14:11 28. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jedná se o vlečku v blízkosti tratě. V tuto chvíli je provoz na trati mezi Radotínem a Dobřichovicemi zachován. S největší pravděpodobností dojde pouze ke snížení rychlosti,“ řekla ve středu ráno Radiožurnálu mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová.

Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka na twitteru uvedl, že mimo koleje je asi 20 vagonů, Šubová mluvila o dvou vozech. „Mělo by se jednat o vykolejení nákladního vlaku dvěma vozy na vlečce, která není v majetku SŽDC," řekla.

Mluvčí skupiny HeidelbergCement ČR Marek Tláskal sdělil, že nehoda se stala kolem 08:40 na vlečce společnosti Českomoravský cement, jejímž zaměstnancem je i muž zraněný při události.

Pražská zdravotnická záchranná služba na svém twitteru uvedla, že její posádka převzala od hasičů do péče pětapadesátiletého muže, který v železniční stanici Radotín spadl z výšky zhruba dvou metrů.

Pracovníci Drážní inspekce už začali vyšetřovat příčinu ranního vykolejení nákladního vlaku. Co se na místě stalo, popisuje mluvčí drážních inspektorů Martin Drápal:

„Došlo na vlečce v Radotíně k nedovolené jízdě posunového oddílu za návěstidlo s návěstí zakazující jízdu a následnému vykolejení. Určitě tam budou nějaké hmotné škody,“ řekl Radiožurnálu Drápal.

Vykolejené vozy podle něj poškodily mimo jiné podchod pod tratí a blízkou zahrádku restaurace. Následky nehody se budou ve středu odstraňovat po celý den.

Osmapadesátiletý muž spadl v železniční stanici Radotín z vagonu z výšky zhruba dvou metrů, uvedla na twitteru mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. „Záchranáři zajistili žilní vstup, podali léky na bolest, končetinu znehybnili," doplnila. Se zraněným kotníkem byl muž převezen na traumatologii nemocnice v Motole.

K případu byla povolána i policie. „Na místo byli vyžádáni kriminalisté, aby zhodnotili, jestli se tam nestalo nějaké trestněprávní jednání," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Dechová zkouška na alkohol u zraněného muže byla podle něj negativní.

Sabina Vosecká, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme