Debut pokazil výsledek

Petr Johana, obránce Liberce, byl jediným hráčem z domácí soutěže, který se ocitl v základní sestavě české reprezentace v Kodani v důležitém kvalifikačním střetnutí proti Dánsku. Bylo to velké překvapení, protože to pro něj byl premiérový start v národním dresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hodnotíte svůj reprezentační debut? "Kdybychom nedostali druhý gól sedm minut před koncem, mohl bych být spokoje, tedy výsledkově. Co se týká mého výkonu, ten musejí zhodnotit jiní." V čem byl tenhle zápas pro vás výjimečný oproti ligovým? ¨ "Hrají proti sobě nejlepší výběry obou zemí, to hvoří samo za sebe. Těžší byl ve všem - v rychlosti, v tvrdosti, nasazení, technice, celkově ve všem." Co budete vyprávět doma příbuzným a známým, jakým největším zážitkem se pochlubíte? "Největším zážitkem pro mě byl krásný stadion a skvělá atmosféra po celé utkání." Když jste nastupoval do zápasu, byl jste hodně nervózní? "Nervozita samoozřejmě nechyběla, ale řekl bych, že byla taková zdravá, která k tomu patří." Když se teď dostaneme k inksovaným gólům, jak jste je jako obránce viděl. Nejdříve ten první, kdy Sand přeskočil po rohovém kopu Ujfalušiho ... "Tyhle souboje jsou také o štěstí. Kdyby šel balón o půl metru jinam, netrefil by ho Sand tak, jak se mu to povedlo." A druhá branka sedm minut před koncem na 2:1? "Byl jsem u toho, když jsme špatně dohráli hráče s desítkou (Jörgensen - pozn. autora), ten odcentroval a úplně volný Thomasson nám dal gól." Proč nevydrželo mužstvo u napadání soupeře, kterými ho v prvním poločase nutilo k chybám i po změně stran? "Chtěli jsme, ale Dánové se na to o přestávce zaměřili. Lépe rozehrávali a nedali nám prostor na účinný presink."

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme