Debut pokazil výsledek

Petr Johana, obránce Liberce, byl jediným hráčem z domácí soutěže, který se ocitl v základní sestavě české reprezentace v Kodani v důležitém kvalifikačním střetnutí proti Dánsku. Bylo to velké překvapení, protože to pro něj byl premiérový start v národním dresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak hodnotíte svůj reprezentační debut? "Kdybychom nedostali druhý gól sedm minut před koncem, mohl bych být spokoje, tedy výsledkově. Co se týká mého výkonu, ten musejí zhodnotit jiní." V čem byl tenhle zápas pro vás výjimečný oproti ligovým? ¨ "Hrají proti sobě nejlepší výběry obou zemí, to hvoří samo za sebe. Těžší byl ve všem - v rychlosti, v tvrdosti, nasazení, technice, celkově ve všem." Co budete vyprávět doma příbuzným a známým, jakým největším zážitkem se pochlubíte? "Největším zážitkem pro mě byl krásný stadion a skvělá atmosféra po celé utkání." Když jste nastupoval do zápasu, byl jste hodně nervózní? "Nervozita samoozřejmě nechyběla, ale řekl bych, že byla taková zdravá, která k tomu patří." Když se teď dostaneme k inksovaným gólům, jak jste je jako obránce viděl. Nejdříve ten první, kdy Sand přeskočil po rohovém kopu Ujfalušiho ... "Tyhle souboje jsou také o štěstí. Kdyby šel balón o půl metru jinam, netrefil by ho Sand tak, jak se mu to povedlo." A druhá branka sedm minut před koncem na 2:1? "Byl jsem u toho, když jsme špatně dohráli hráče s desítkou (Jörgensen - pozn. autora), ten odcentroval a úplně volný Thomasson nám dal gól." Proč nevydrželo mužstvo u napadání soupeře, kterými ho v prvním poločase nutilo k chybám i po změně stran? "Chtěli jsme, ale Dánové se na to o přestávce zaměřili. Lépe rozehrávali a nedali nám prostor na účinný presink."

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme