Hejduk dovedl Colorado k výhře

Český hokejista Milan Hejduk byl hlavní hvězdou Colorada v utkání zámořské NHL na ledě Tampy. Nejlepší střelec loňské sezóny vstřelil dva góly, včetně vítězného v nastaveném čase, a na další dva přihrál a zařídil tak výhru Avalanche 5:4 v prodloužení. Hejduk nejprve šest minut před koncem vyrovnal na 4:4 a v první minutě nastavení rozhodl proměněným trestným střílením o zisku dvou bodů pro Colorado.

Milan Hejduk

Milan Hejduk | Foto: Hráči NHL

Vstřelit branku z trestného střílení v prodloužení je v NHL velká vzácnost. Milan Hejduk se stal teprve třetím hráčem v historii, kterému se to podařilo. Před ním to dokázali pouze Slovák Michal Handzuš a Kanaďan Legwand. Český útočník nenastoupil během pěti sezón v zámoří k jediné penaltě a nyní se mu to povedlo podruhé během osmi dní. Navíc proměnil nájezd poté, co byl sám faulován. Jeden gól Avalanche vstřelil po Hejdukově přihrávce obránce Martin Škoula.

Úspěšné ponděli mají za sebou dva čeští brankáři. Tomáš Vokoun zlikvidoval všech šestadvacer střel Minnesoty a podílel se tak na výhře Nashvillu 2:0. Pro Vokouna byla dnešní nula druhou v letošním ročníku NHL. Po utkání nezapomněl poděkovat obránci Marku Eatonovi, od jehož brusle se odrazila střela, která už směřovala do prázdné branky. O dva góly Predators se podělili český útočník Martin Erat a v oslabení Slovák Vladimír Országh.

Další český gólman Roman Turek se po zranění dostává do dobré formy. Ze sedmatřiceti střel Anaheimu pustil za svá záda jen jednu a dovedl Calgary k výhře 5:1 na ledě týmu z Kalifornie. Turka překonal pouze Sergej Fjodorov po přihrávce Petra Sýkory.

Naopak třetí náš brankář Martin Prusek úspěšný nebyl. Z osmnácti střel newyorských Islanders pětkrát inkasoval a nezabránil tak porážce Ottawy 2:5. Gól a asistenci si za Ostrovany připsal Roman Hamrlík. Český obránce se trefil poprvé po 49 zápasech.

Svůj premiérový gól v dresu Bostonu po příchodu z Vancouveru vstřelil obránce Jiří Šlégr. Bruins i díky němu porazili New York Rangers 5:2.

Utkání mezi Floridou a St. Louis patřilo Pavolu Demitrovi. Slovenský útočník nejprve ve čtrnácté minutě vyrovnal a v první minutě prodloužení rozhodl o výhře Blues 2:1.

Výsledky:

New York Islanders - Ottawa 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky: 24. a 54. Ronning (na první Hamrlík), 20. J. Blake, 48. Hamrlík, 48. Kvaša - 23. Smolinski, 24. Alfredsson. Střely na branku: 23:32. Diváci: 14.213. Za Ottawu odchytal celý zápas Martin Prusek a připsal si 18 zákroků

Boston - New York Rangers 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky: 3. Thornton, 6. Rolston, 23. Murray, 37. Samsonov, 50. Šlégr - 35. Simon, 51. Lindros. Střely na branku: 22:36. Diváci: 14.878

Florida - St. Louis 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 10. Jokinen - 14. a 61. Demitra. Střely na branku: 22:34. Diváci: 15.202

Tampa Bay - Colorado 4:5 v prodl. (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 5. Modin, 25. Afanasenkov, 32. Taylor, 38. Fedotěnko - 54. a 61. Hejduk, 11. Sakic, 14. Škoula (Hejduk), 30. Tanguay (Hejduk). Střely na branku: 35:24. Diváci: 19.212

Nashville - Minnesota 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 31. Országh, 43. Erat. Střely na branku: 30:26. Diváci: 11.572. Za Nashville odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, udržel čisté konto a připsal si 26 zákroků

Anaheim - Calgary 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Branky: 19. Fjodorov (Sýkora) - 27. Lydman, 33. Gelinas, 35. Saprykin, 50. Green, 52. Clark. Střely na branku: 37:27. Diváci: 13.146. Za Calgary odchytal celý zápas Roman Turek, připsal si 36 zákroků

San Jose - Detroit 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 18. Harvey, 36. Dimitrakos - 51. Yzerman. Střely na branku: 24:35. Diváci: 17.361

Vancouver - Dallas 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 15. Linden, 36. Morrison - 5. Turgeon, 18. Guerin, 31. Oliver. Střely na branku: 25:20. Diváci: 18.630