Obránce Kuba vstřelil vítězný gól Minnesoty

Český hokejový obránce Filip Kuba vstřelil třetí a zároveň vítěznou branku Minnesoty a pomohl tak Wild k výhře v Pittsburghu 4:2. Tučňáci přitom vedli ještě jedenáct minut před koncem o dva góly. Carolina vyhrála na ledě Atlanty 4:3, když si dvě nahrávky v dresu Hurricanes připsal útočník Pavel Brendl. Na straně poražených zaznamenal dvě asistence obránce František Kaberle, Patrik Štefan o jednu méně.

Filip Kuba

Filip Kuba | Foto: Hráči NHL

Minnesotě stačilo pět minut a dvacet vteřin k dokonalému obratu ve vývoji zápasu. Mezi 49. a 54. minutou Divočáci čtyřikrát skórovali a po třech utkáních opět vyhráli. Minnesota završila pětizápasovou šňůru na domácím ledě. Příštích pět ze šesti duelů sehraje na kluzištích soupeřů ze Západní konference, kde působí také Wild. Body proti těmto týmům tak mají pro ně větší cenu než body proti týmům z Východu. Premiéru si v dresu Minnesoty odbyl obránce Zbyněk Michálek, kterého vedení klubu povolalo z farmy v Houstonu.

Stejně jako Minnesotě stačilo necelých šest minut k obratu skóre také Carolině na ledě Atlanty. Trashers vedli ještě v polovině utkání 3:1, pak se však zásluhou dvou tref Jeffa O'Neila a jednoho gólu Kevyna Adamse dostali do vedení 4:3 a stanovili tak konečný výsledek. Jeff O'Neil byl autorem také první branky Caroliny, na dva góly mu přihrával Pavel Brendl. V dresu Trashers vstřelil dvě branky ruský kanonýr Ilja Kovalčuk, dvě asistence si připsal František Kaberle a o jednu méně jeho spoluhráč Patrik Štefan.

Ani osmadvacet úspěšných zákroků nepomohlo Los Angeles k výhře na ledě Columbusu. Kings prohráli 2:3 v prodloužení. Kalifornský tým sice získal bod za remízu po šedesáti minutách, ale z výhry se neradoval už čtrnáct utkání v řadě. V posledních sedmi zápasech hráli Králové prodloužení už pošesté. Dva góly Blue Jackets vstřelil Rick Nash a stále vede tabulku střelců NHL. Jeho druhá branka padla ve třetí minutě nastaveného času. Jednu nahrávku si za domácí připsal obránce Rostislav Klesla, stejnou bilanci zaznamenal další český obránce Jaroslav Modrý na straně Los Angeles.

Hokejisté Philadelphie se z výhry radovali poprvé od druhého ledna. Po sedmizápasové sérii bez vítězství porazili Toronto 4:1. Do sestavy Flyers se vrátil kapitán Keith Primeau a už po třech minutách skóroval.

Kapitán Detroitu Steve Yzerman se stal sedmým hráčem historie NHL, který nasbíral 1700 bodů. Stalo se tak v utkání s Phoenixem, které skončilo remízou 3:3. Remízu zařídil dvě minuty před koncem Henrik Zetterberg.

Výsledky:

Columbus - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 28. a 63. R. Nash, 5. Sanderson (Klesla) - 20. Stümpel, 49. Frolov (Modrý). Střely na branku: 31:24. Roman Čechmánek v dresu Los Angeles odchytal celý zápas a chytil 28 střel. Diváci: 17.238

Philadelphia - Toronto 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky: 4. Primeau, 7. Sharp, 12. Amonte, 32. LeClair - 23. Nieuwendyk. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19.556

Atlanta - Carolina 3:4 (3:1, 0:3, 0:0)

Branky: 13. a 17. Kovalčuk (na druhou F. Kaberle), 12. McEachern (Štefan, F. Kaberle) - 5., 29. a 35. O'Neill (na první a třetí Brendl), 34. K. Adams. Střely na branku: 30:26. Diváci: 16.060

Detroit - Phoenix 3:3 (0:1, 2:1, 1:1)

Branky: 21. Draper, 24. Chelios, 59. Zetterberg - 20. Savage, 30. Langkow, 52. Sjöström. Střely na branku: 34:30. Diváci: 20.066

Minnesota - Pittsburgh 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)

Branky: 49. Brunette, 52. Daigle, 53. Kuba, 54. Laaksonen - 18. Kostopoulos, 39. Malone. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.568