Mistr světa s fialovými vlasy a hadem na hlavě. Šipkařským králem je extravagantní Skot Wright

Na hlavě takzvané číro i namalovaný had a k tomu pestrobarevné oblečení na každém turnaji. I díky své image patří Peter Wright mezi nejznámější šipkaře současnosti. Teď si extravagantní Skot připsal největší úspěch v kariéře. Po vítězství nad světovou jedničkou Nizozemcem van Gerwenem se stal novým mistrem světa.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Wright. | Foto: John Walton | Zdroj: Reuters

Wright porazil van Gerwena přesvědčivě 7:3 na sety. Svému soupeři tak oplatil finálovou porážku ze šampionátu v roce 2014 a kromě světového titulu získal taky v přepočtu zhruba 15 milionů korun. Po vítězné šipce byl emotivní Skot dojatý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistr světa s fialovými vlasy a hadem na hlavě. Šipkařským králem je extravagantní Skot Wright

„Ty slzy byly pro mou manželku a děti, kteří mě vždy podporovaly. Mají to se mnou těžké, často jsem protivný a mám spoustu dalších zlozvyků. Kvůli šipkám jsem hodně času s rodinou zameškal, ale často jsem si říkal, že jednou můžu být světovým šampiónem. A zvládl jsem to,“ řekl spokojený Wright na tiskové konferenci v Londýně.

Vítězství skotského šipkaře bylo velkým překvapením. Van Gerwen je jasnou světovou jedničkou, mistrovství světa vyhrál už třikrát a svého soupeře v předchozích devíti velkých finále pokaždé porazil.

Novým šipkařským králem je Peter Wright. Ve finále mistrovství světa překvapivě porazil van Gerwena

Číst článek

„Hrál výborně, v klíčových chvílích ukázal, že je komplexní šipkař. Na druhou stranu dřív pokaždé, když jsem hrál svoji hru, tak jsem Petera porazil. Proto jsem sám na sebe naštvaný, v zápase jsem nezvládl důležité momenty,“ litoval po prohře zklamaný van Gerwen.

Do souboje o titul Wright tentokrát nastoupil s fialově obarvenými vlasy, na jedné straně pak měl, jako obvykle, namalovanou hlavu hada. Kvůli jeho oblíbenému alkoholickému nápoji se totiž Wrightovi přezdívá Snakebite, tedy hadí uštknutí. Extravagantní účesy i další úpravy jsou dílem šipkařovy manželky Joanne.

„Obvykle začínáme účesem, až pak dodělám celkový design, je to práce zhruba na dvě hodiny. Na malbu hada používám šablonu, speciální sprej s barvou a štětce,“ popisovala před lety pro britský deník Dailystar Joanne Wrightová, která před lety zachránila manželovu kariéru tím, že do ní investovala peníze ze svého salonu. Svého rozhodnutí dnes rozhodně nelituje, koneckonců, doma má mistra světa.

Lukáš Michalík, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme