Vrbata třemi body pokořil Anaheim

Český Kojot zardousil Kačery. Hokejový útočník Radim Vrbata byl hlavním strůjcem vítězství Phoenixu 4:3 na ledě obhájců z Anaheimu. Mladoboleslavský rodák v utkání zaznamenal tři kanadské body za dvě branky a jednu asistenci a v klubové produktivitě poskočil na třetí místo.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Převážnou část sedmnácti tisíců diváků zmrazil Vrbata nejprve v desáté minutě, kdy po jeho přihrávce poslal Kojoty do vedení Peter Mueller. Podruhé se dvojnásobný účastník mistrovství světa zapsal do statistik v 31. minutě, u gólu mu asistoval další český útočník ve službách Phoenixu Martin Hanzal. Druhou trefu si Vrbata schoval na předposlední minutu, kdy vyrovnáním na 3:3 poslal utkání do prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl, tudíž rozhodovala trestná střílení, ve kterých Vrbata znovu prokázala svoje střelecké kvality. Na jeho úspěšnou exekuci pak navázal Shane Doan a získal pro Phoenix cenný bod navíc. Největší radost z výhry měl ovšem hostující gólman Ilja Bryzgalov. "Strávil jsem tady sedm let. Nikdy na to nezapomenu, měl jsem slzy na krajíčku. Ale musím se chovat jako profesionál a vyhrávat zápasy pro svůj nový tým," řekl ruský brankář, kterého Anaheim v minulém týdnu zařadil na listinu volných hráčů.

Vedle Vrbaty si v nočních utkáních kanadsko-americké NHL počínali produktivně i další čtyři hráči. Teprve podruhé v probíhající sezóně se gólově prosadili David Výborný s Martinem Ručinským a podíleli se tak na vítězstvích Columbusu, respektive St. Louis. Naopak třináctá branka Václava Prospala, aktuálně nejproduktivnějšího Čecha v NHL, k bodovému zisku Tampy Bay na ledě Caroliny nevedla, podobné pocity zažíval i Tomáš Plekanec, jehož Montreal podlehnul Buffalu. To newyorští Jaromír Jágr s Petrem Průchou si nemohli dopřát ani gólovou radost, když výborně chytajícího Tomáše Vokouna nepřekonali ani v penaltovém rozstřelu a po šesti výhrách v řadě museli skousnout porážku 2:3 od Floridy. "Myslím, že jsme odehráli nejlepší zápas v sezoně. Vytvořili jsme si spoustu gólových příležitostí, ale měli jsme v závěru utkání i štěstí," radoval se Tomáš Vokoun, brankář Panterů, po zápase, do jehož průběhu zasáhnul po měsíční absenci i útočník Rangers Martin Straka.

Boston - NY Islanders 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Murray, 53. Metropolit - 55. Sillinger. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17.565.

Philadelphia - Washington 3:4 v prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 36. Briere, 38. Carter, 56. M. Richards - 3. Green, 24. Clark, 35. Brashear, 62. Bäckström. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.727.

Minnesota - Columbus 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Peca, 28. Výborný, 33. Fritsche, 55. Nash. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.568.

Anaheim - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 40. a 43. Pronger, 13. Getzlaf - 31. a 59. Vrbata (na první Hanzal) , 10. Mueller (Vrbata) , rozhodující nájezd Doan. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.174.

Carolina - Tampa Bay 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 5. E. Staal, 42. Whitney, 47. Williams, 49. Wesley - 15. Ranger, 33. Prospal , 35. Lecavalier (Kuba) . Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.033.

Buffalo - Montreal 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. Roy, 28. Connolly, 52. Vanek, 60. Paille - 30. Higgins, 45. Plekanec . Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.690.

Atlanta - New Jersey 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 29. Pelley, 37. Martin, 60. Pandolfo. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.545.

Florida - NY Rangers 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Booth, 42. Weiss, rozhodující nájezd O. Jokinen - 20. a 57. Drury (na první Rozsíval a Průcha) . Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 65 minut, obdržel dvě branky z 30 střel, úspěšnost zásahů měl 93,33%. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.250.

St. Louis - Vancouver 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. Kariya, 22. E. Johnson, 45. Ručinský - 46. Kesler. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.271.

Dallas - Toronto 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Ribeiro, 36. Miettinen, 60. Halpern - 4. Ponikarovskij. Střely na branku: 24:19. Diváci: 18.409.

Martin Kubičík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít