Do semifinále Ligy mistrů vykročil vítězně Juventus, Real porazil 2:1

Fotbalisté italského Juventusu Turín úspěšně vstoupili do semifinálového klání se španělským Realem Madrid. V prvním utkání dokázali na domácím hřišti vyhrát 2:1. Skóre otevřel Morata a na vyrovnání Ronalda odpověděl z penalty Tévez.

Fotbalisté Juventusu se radují z výhry v úvodním semifinále Ligy mistrů s Realem Madrid | Zdroj: Reuters

Juventus se dostal rychle do vedení, když se po střele Téveze dostal k dorážce Morata a zblízka překonal Casillase. Už před tím mohl po špatné rozehrávce španělského brankáře skórovat Vidal, ale v rozhodující chvíli upadl.

I v dalších minutách byl při chuti Juventus a Tévez nastřelil tyč. Na druhé straně se před Buffona dostal Ronaldo, ale nemířil přesně.

Za další čtyři minuty už se nejlepší střelec Realu nemýlil, když zblízka uklidil do branky přihrávku Rodrígueze. A právě Rodríguez mohl dokonat obrat. Jeho pokus po přihrávce Isca však skončil na břevně branky Juventusu.

Další důležitý moment přišel deset minut po přestávce. Po faulu na Téveze odpískal hlavní rozhodčí pokutový kop. K tomu se postavil sám faulovaný hráč a střelou doprostřed branky vrátil Juventusu vedení.

Realu už se vyrovnat nepodařilo. Blízko ke vstřelení druhého gólu v utkání měl Ronaldo, který však nedosáhl před brankou Juventusu na míč. Na druhé straně mohl zvýšit vítězství domácích Llorente.

Po centru Pirla ale kanonýr Juventusu nedokázal překonat Casillase. Juventus si tak do odvety, která se v Madridu bude hrát 13. května, veze vítězství 2:1.

Úvodní zápas semifinále fotbalové Ligy mistrů:

Juventus Turín - Real Madrid 2:1 (1:1)
Branky: 9. Morata, 58. Tévez z pen. - 27. Ronaldo. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Bonucci, Tévez, Vidal, Chiellini - Marcelo, Carvajal, Rodríguez. Diváci: 41.011.
Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Marchisio, Pirlo, Sturano (64. Barzagli) - Vidal - Tévez (86. Pereyra), Morata (78. Llorente). Trenér: Allegri.
Real: Casillas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Rodríguez, Ramos, Kroos, Isco (63. Hernández) - Bale (86. Jesé), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít