Straka: Ani Honza Berger mi Slavii nevymlouval

Telenovela o odvolávání trenéra Slavie Michala Petrouše skončila. Pražský tým sice porazil v zápase 9. kole fotbalové Gambrinus ligy Olomouc 1:0, po něm ale vedení klubu jmenovalo nového kouče. A to hodně zajímavého - Františka Straku, který byl považovaný za jeden ze symbolů Sparty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Straka | Foto: Alžběta Švarcová

Emotivní člověk, který se nebojí vyslovit i nepříjemné věci. A také trenér používající pro povzbuzení týmu ne úplně tradiční metody - třeba v podobě legendárního tataráku. Teď mají činy Františka Straky probudit k životu Slavii, které se v nové sezoně nedaří podle představ.

Příchod dosud kovaného sparťana Straky do týmu největšího historického rivala ale vyvolává hodně diskusí. A tak charismatický kouč probíral svoje nové angažmá i s bývalými spoluhráči ze Sparty:

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Mirka Vasiće o Františku Strakovi

"Já jsem tento krok samozřejmě diskutoval i s klukama, se kterýma hraju ve staré gardě Sparty," přiznává František Straka.

"Mluvil jsem s Honzou Bergrem na toto téma a on říkal: 'Franto, tohle je náš džob, podívej se, kolik hráčů odchází ze Slavie do Sparty a ze Sparty do Slavie.' Nikde přece není psáno, že by sparťan nemohl trénovat Slavii a obráceně. Jsou přece už trenéři, kteří vedli oba dva týmy," prohlásil Straka, který sledoval své nové svěřence už ve vítězném duelu s Olomoucí.

Fotbalisté ho svým výkonem potěšili, reakce tribun k jeho osobě ale rozhodně pozitivní nebyla.

"V první řadě se bude odvíjet od výsledků, které za nás musejí hovořit. Tým prokázal, že má svoji kvalitu a morál, a přes něj bych chtěl ukázat, že to byla dobrá volba. Je ohromně důležité, abychom se tady všichni semkli. S těmi reakcemi jsem počítal, ale to je všude."

Strakovým jednoznačným úkolem bude dostat tápající Slavii zpět do horních pater tabulky. I když on sám zatím o konkrétních cílech mluvit nechtěl.

O cílech nový kouč mluvit nechce

"I když jsem byl v zahraničí, tak jsem Slavii vnímal, sledoval jsem všechny kroky, které prodělala. Slavia byla před pár měsíci klinicky mrtvá a teď je to klub, který nemá dluhy. Myslím, že je důležité udělat další krok dopředu," vyhlíží svou červenobílou budoucnost Straka.

"Nechtějte teď po mně, abych prezentoval, kam se dostaneme, jaký budeme mít cíl. Nějaký cíl určitě budeme mít, ale bude interní. Teď je důležité tým stabilizovat, aby hráči ukázali svůj potenciál, který mají, a aby byli přesvědčení, za co nebo koho hrajou."

Motivátorovi Strakovi tak začíná nová mise, jestli bude úspěšná, si ale budou muset všichni ještě pár měsíců počkat.

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme