Hokejisté Chomutova a Olomouce zvítězili ve druhém kole barážové skupiny

Chomutovští hokejisté zvítězili ve 2. kole baráže o extraligu v Liberci 3:2 a dostali se na první místo v tabulce o udržení v nejvyšší soutěži. Vyrovnaný duel rozhodl v závěrečné třetině chomutovský Milan Kraft. Ve druhém utkání se radoval celek Olomouce, který zdolal na domácím ledě Mladou Boleslav 3:0.

Chomutovští hokejisté se radují z branky do sítě libereckých Bílých Tygrů

Chomutovští hokejisté se radují z branky do sítě libereckých Bílých Tygrů | Zdroj: ČTK

Hned v úvodu zápasu mezi Libercem a Chomutovem bylo k vidění několik faulů, následné přesilové hry však ani jeden tým nedokázal využít. Velkou příležitost měl především Chomutov, který promrhal dlouhou přesilovku pět na tři. Početní výhodu nedokázali zužitkovat ani Severočeši, kteří se v této herní situaci také trápili.

Přesto se skóre ještě před první sirénou měnilo. A byli to chomutovští Piráti, kteří se zásluhou Sikory dostali ve 14. minutě do vedení 1:0.

Druhou třetinu sice hosté začínali v další početní výhodě, ta ale jasně demonstrovala prozatímní přesilovkový zmar. Byli to totiž paradoxně Liberečtí, kteří dokázali ve čtyřech hráčích na ledě vyrovnat. Nedvěd krásným pasem uvolnil Antonína Duška, který kličkou překonal brankáře Hanuljaka.

Ve 30. minutě se Chomutov s přispěním velké dávky štěstí znovu dostal do vedení. Kubinčákem nahozený puk srazil liberecký obránce Kajínek do vlastní branky.

Liberec dokázal ještě jednou vyrovnat, když konečně proměnil přesilovou hru. Střelu Pospíšila vyrazil Hanuljak jen před sebe a pro dorážejícího Bulíka poté nebyl problém dostat kotouč do branky.

Rozhodla tedy závěrečná dvacetiminutovka, ve které strhl vedení na stranu Chomutovských Milan Kraft. Zkušený útočník zpoza brány nachytal gólmana Schwarze a zasunul puk mezi jeho betony.

Bílí Tygři ještě v závěru odvolali brankáře, ani v následné power play ale vyrovnat nedokázali. Chomutov tak zvítězil také ve druhém barážovém utkání.

Olomouc porazila Mladou Boleslav

Olomoučtí hokejisté si díky vítězství na domácím ledě v utkání proti Mladé Boleslavi připsali první tři body do barážové tabulky. Třemi kanadskými body se na výhře Středočechů podílel Radim Kucharczyk. Ten kromě dvou vstřelených branek ještě přihrával na první gól zápasu.

Domácí měli hned od úvodního buly v souboji prvoligových celků navrch, ale Kucsera, Ondrušek, Rác ani Hampl nedokázali ve skvělých příležitostech překonat mladoboleslavského brankáře Willa. Podle průběhu utkání se však zdálo být pouze otázkou času, než hosté inkasují.

Stalo se tak ve 14. minutě, kdy Selingr zužitkoval Kucharczykův pas a rozradostnil domácí fanoušky.

Důležité momenty se odehrály z kraje druhé periody, kdy Mladá Boleslav nevyužila své dobré příležitosti k vyrovnání. Především v přesilové hře byl gól hostů skutečně blízko, gólman Kašík ale i nadále držel čisté konto.

Od té chvíle na ledě znovu vládla Olomouc, která kromě neproměněného trestného střílení zahodila také spoustu dalších šancí. Rozhodnutí tak přišlo až v závěrečné části tohoto duelu. V 53. minutě zvýšil na 2:0 již zmiňovaný Kucharczyk, který o tři minuty později přidal ještě třetí branku Středočechů, a završil tak své tříbodové představení, kterým pomohl Olomouci k zisku prvních barážových bodů.

2. kolo baráže o hokejovou extraligu:

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Dušek (Nedvěd), 39. Bulík (T. Pospíšil) - 14. Sikora, 31. Kubinčák, 55. Kraft (Šagát, Hřebejk). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hradil - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3937.

Liberec: Schwarz - Čakajík, Moravec, Čutta, Šimek, Kajínek, Výtisk, Štich, Jánošík - Duda, Nedvěd, Dušek - Kudrna, Bulík, Kica - T. Pospíšil, Filippi, Bulíř - Bárta, T. Urban, D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Trefný, Rutta, Rýgl, J. Stehlík - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - T. Káňa, Kůs, M. Procházka. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 14. Selingr (Kucharczyk, Kadela), 53. Kucharczyk, 56. Kucharczyk. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Koudelka (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4769.

Olomouc: Kašík - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský - Diviš, Řípa, Kucsera - Rác, Kolouch, Vodný - Kucharczyk, Herman, Selingr - Švaňhal, Ministr, Hampl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Mladá Boleslav: Will - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, D. Výborný, Pabiška - Nouza, Vrbata, Kafka - Rys, Hrdel, Ondřej. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít