Hokejisté Olomouce porazili Zlín, Boleslav vyhrála na ledě Sparty

Nováčci v hokejové extralize se činili. Olomouc si připsala první tříbodové vítězství, když porazila obhájce titulu ze Zlína. Mladá Boleslav dokázala vyhrát na ledě Sparty, když nejlepším hráčem utkání byl bývalý kapitán pražského celku Michal Broš.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují, poprvé v historii vyhráli na ledě Sparty

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují, poprvé v historii vyhráli na ledě Sparty | Zdroj: ČTK

Hokejisté Komety Brno poprvé v sezoně okusili hořkost porážky. Na ledě Vítkovic poprvé inkasovali v 17. minutě z hole Káni, který umístil za záda Čiliaka střelu Čerešňáka.

Ve třetí části si vybruslil zpoza branky Húževka a prostřelil gólmana Komety. Pak snížil na rozdíl jediného gólu v oslabení Hruška, ale poslední slovo si vzal minutu a půl před koncem utkání domácí Čerešňák, který od modré čáry propálil všechno, co mu stálo v cestě.

Třinec poprvé v sezoně ztratil body, i když byl blízko k vítězství. Gólů se diváci na litvínovském stadionu dočkali až ve třetí třetině a první dvě branky padly do domácí svatyně.

Ale dvougólové vedení deset minut před koncem zápasu hosté neudrželi. Nejdříve snížil Sklenička a pak proměnil samostatný únik Jánský. Obrat dokonali Severočeši v nájezdech, když z deseti exekutorů byl úspěšný pouze Hanzl.

První tříbodové vítězství si připsal nováček z Olomouce. A hned porazil obhájce titulu ze Zlína. Navíc dokázali olomoučtí otočit nepříznivý vývoj zápasu, když už ve 13. minutě prohrávali 0:2.

Nakonec se jim však díky nadšenému výkonu a vydařené druhé třetině podařilo vstřelit tři branky a ve výborné atmosféře ubránit cenné vítězství.

Pardubice potvrdily roli favorita v utkání se Slavií. O výsledku rozhodovaly hlavně přesilové hry, ve kterých padly čtyři góly ze šesti. Tři do sítě hostující Slavie, když se dvakrát prosadil Tybor a jednou Petr Sýkora. Na druhé straně se v početní výhodě trefil Poletín.

Liberec sice inkasoval v úvodu druhé třetiny z hole Červeného, ale hned o minutu později využil přesilovou hru Bartek. Rozhodnutí přišlo necelých sedm minut před koncem zápasu, když ideální přihrávku Vampoly proměnil Šimek. Na jeho branku už Mountfield odpověď nenašel.

V západočeském derby se brzy ujali vedení karlovarští, když už v 5. minutě otevřel skóre Pšurný. V polovině zápasu ale potrestal špatnou rozehrávku brankáře Habala Balej a rozhodnutí zařídila ve třetí části plzeňská zkušenost. Kadlec prudkou přihrávkou našel Kratěnu, který umístil puk za Habalova záda.

Bývalý kapitán Sparty Michal Broš se vrátil na led holešovického klubu ve velkém stylu. Při vítězství Mladé Boleslavi 4:3 vstřelil jeden gól a na další dvě branky nahrál. Druhou asistencí se podílel na vítězném gólu Klimenty v závěru druhé třetiny.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. J. Káňa I (Čerešňák), 44. Húževka (Burger), 59. Čerešňák (Strapáč, J. Káňa I) - 57. J. Hruška (P. Ton, Kuboš). Rozhodčí: Čech, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4559.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 52. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozhodující sam. nájezd Hanzl - 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava. Rozhodčí: Šindler, Wagner - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4231.

HC Olomouc - PSG Zlín 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. Diviš (Skrbek, Hrňa), 36. Cibák (Majeský, Rác), 39. Laš (Matai) - 11. Köhler (Leška, Balaštík), 13. Roman Vlach (Ondráček, Valenta). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 5320.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Píša), 22. P. Sýkora (T. Zohorna, Benák), 25. Tybor (Benák, Nahodil), 57. Tybor (Radil, Kristan) - 23. Valach, 43. Poletín (Vas, Bednář). Rozhodčí: Polák, Pavlovič - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 8:9. Využití: 4:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7760.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Bartek (Vampola, Krenželok), 54. Šimek (Vampola, Bartek) - 22. Červený (Knotek, P. Beránek). Rozhodčí: Horák, Souček - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6, navíc Mertl (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3624.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Balej, 47. Kratěna (Kadlec, Pletka) - 5. R. Pšurný (R. Hruška). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Brejcha, Suchánek. Vyloučení 4:8, navíc Mozík (Plzeň) 10 min. Diváci: 4167.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Pech (Réway), 18. J. Hlinka, 34. Klimek (Pech) - 3. Lenc (Hyka), 11. Broš (D. Výborný, Klimenta), 28. Klimenta (Broš, Robar), 37. Klimenta (Mikulík, Broš). Rozhodčí: Homola, Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3419.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít