Hokejové Vítkovice mají nového vlastníka. Černíka nahrazuje viceprezident ČSLH Pavlík

Hokejové Vítkovice mají nového majoritního vlastníka. Stal se jím dosavadní minoritní akcionář Aleš Pavlík, jenž působí i jako viceprezident Českého svazu ledního hokeje. Vítkovice, které se v minulé sezoně hokejové Tipsport extraligy neprobojovaly do play-off, se tak po Spartě Praha staly druhým klubem nejvyšší soutěže, jenž před začátkem blížícího se ročníku změnil vlastníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ Arena Vítkovice | Foto: HC Vítkovice

„O prodeji jsme jednali delší dobu, nebyla to otázka týdnů, ale měsíců. Za svou výhodu považuji, že za dobu svého působení v HC VÍTKOVICE STEEL znám fungování i financování klubu, který vždy patřil k české hokejové špičce,“ uvedl v tiskovém prohlášení klubu nový většinový majitel Aleš Pavlík.

Pavlík v roli majitele nahrazuje Františka Černíka, jenž končí i na postu předsedy představenstva. Černík, bývalý reprezentační útočník a mistr světa z roku 1976, byl majitelem od roku 2003. Nyní se však z dění v klubu stahuje, když bude zastávat roli čestného prezidenta.

„Věřím, že s novým managementem, který od léta už v organizaci pracuje, se nám podaří celý klub posunout zase o výrazný kus kupředu,“ řekl Aleš Pavlík, který je mimo jiné i prezidentem Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.

První kolo nadcházejícího ročníku hokejové extraligy je na programu v pátek 9. září.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme