Basketbalistky vstupují do osmifinále zápasem s Koreou

Pro české basketbalové reprezentantky startuje druhá fáze mistrovství světa. Po volné neděli je čeká v osmifinálové skupině souboj s Koreou. Ten v Brně začíná v 18 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v basketbalu žen 2010 | Foto: FIBA

V neděli si české basketbalistky lehce potrénovaly a pak přišel na řadu odpočinek i společná návštěva kina a projekce filmu Román pro muže. Především proto, aby se hráčky naladily na start osmifinálové skupiny.

K psychické a herní pohodě by navíc mohl přispět ještě další důležitý fakt. Češky do další fáze šampionátu postoupily z druhé příčky. "Družstvo splnilo to, co jsme si řekli v základní skupině a věřím, že to přinese uklidnění," říká trenér Lubor Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky vstupují do osmifinále zápasem s Koreou

Ví ale zároveň, že některým hráčkám se nedaří tak, jak by si samy přály, a musí jim pomoci. "Budu s nimi o tom mluvit. Nemohu v tom hráčku nechat a vůbec ji nepotkat. Je potřeba si s ní sednout a promluvit," říká kouč.

Je prostě nutné postarat se o pozitivní motivaci. Kvalitu a týmového ducha totiž družstvo rozhodně nepostrádá. "Tenhle tým má sílu v tom, že když nezahraje jedna hráčka, tak zahraje jiná," upřesňuje Lubor Blažek.

Do Brna v bílém!

Na druhou stranu, tlak na tým je v domácím prostředí obrovský.

"Připouštěl jsem si leccos, ale je to určitě těžší, než jsem si mohl myslet. Těch vlivů je hodně, velký zájem televize i ostatních, ale na to se nemůžeme vymlouvat. To, že je mistrovství světa v České republice, je obrovský úspěch. Lidé, kteří ho sem dostali, jsou borci, a organizátoři také. Dík patří všem a není možné, abychom se na to ještě vymlouvali. My si na to akorát musíme zvyknout," říká trenér.

Spokojený je také s dosud předvedenou hrou svého týmu. "To, v jakém tempu hrajeme, jak hrajeme v obraně, českému ženskému basketbalu sluší. Myslím, že tento basketbal je pro lidi líbivý," říká Lubor Blažek.

Souboj s Koreou začíná v Brně s úderem osmnácté hodiny. České basketbalistky nastoupí v dresech bílé barvy a přály by si, aby také fanoušci na sebe navlékli bílá trička, košile, mikiny nebo svetry.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme