Češky čeká před Final Four EL volejbalistek už jen 'povinnost' s Bulharskem

České reprezentační volejbalistky dnes čeká předposlední zápas v základní části Evropské ligy. V něm, i v tom posledním, se utkají s Bulharskem, které bude jejich soupeřem i ve Final Four soutěže. Postup mezi elitní čtveřici si český tým zajistil dosavadní vynikající bilancí osmi výher a dvou porážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky v Evropské lize proti Maďarsku | Zdroj: ČTK

Jednu z těchto proher přitom českému výběru uštědřily právě Bulharky, a to ve druhém vystoupení národního týmu v Evropské lize.

Druhý duel z úvodního dvojzápasu tak ukázal, že soupeř, kterého napoprvé porazili, vám dokáže hned druhý den oplatit stejnou mincí. Těžko prý ale srovnávat tehdejší utkání a zápasy, které Češky proti Bulharsku odehrají dnes a zítra.

„Těžko porovnávat, protože oba mančafty doznaly určitých změn - nám přibyly některé hráčky a Bulharsku také," vysvětluje asistent reprezentačního trenéra Ondřej Marek.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky se chystají na duel proti Bulharsku

Bulharský tým má česká výprava dobře přečtený, a proto také ví, kudy by asi tak nejlépe mohla dokráčet k vítězství, a tím pádem také k celkově prvnímu místu ve skupině B.

„U nás se všechno bude určitě odvíjet od dobrého servisu, tím bychom mohli soupeřkám situaci velmi znepříjemnit. Opírat se každopádně můžeme o dobrou přihrávku, kterou vykazujeme ve všech zápasech. Bude záležet také na tom, jak úspěšní budeme v útoku a jak ubráníme jejich dvě nejlepší hráčky, tedy blokařku Filipovou a smečařku Vasiljevovou, která se k týmu připojila poté, co získala v Itálii se svým tamním družstvem titul.

I v případě prohry v obou zápasech má ale tým jistotu postupu do Final Four. Proto se reprezentační kouč Jiří Šiller chce spíše soustředit na odstranění nešvarů, které hru české reprezentace provázejí a které měl možnost v deseti dosud odehraných zápasech vypozorovat.

„Na jedné straně máme určitý potenciál, na straně druhé ale musíme zabojovat na poli koncentrace," shrnul současnou situaci českého nároďáku stručně a jasně reprezentační lodivod.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme