Judista Ježek byl na ME diskvalifikován, v Budapešti vypadl ve 2. kole

Český judista Jaromír Ježek nepostoupil do 3. kola na mistrovství Evropy v Budapešti. V souboji váhové kategorie do 81 kilogramů byl totiž diskvalifikován za použití nedovolené techniky a jeho soupeř, domácí Lászlo Csoknayai, vyhrál minutu a půl před koncem na ipon.

Judo. Turnaj Světového poháru v judu 25. února v Praze. Janislav Gerčev z Bulharska (vzadu) a Artiom Aršansky z Izraele v kategorii do 60 kg | Zdroj: ČTK

Pro Jaromíra Ježka je letošní mistrovství Evropy už páté v kariéře, na předchozích čtyřech ale soutěžil v nižší váhové kategorii. V prvním kole zvítězil Ježek nad Italem Lukou Poetou a měl medailové ambice.

S Csoknayaiem svedl Jaromír Ježek vyrovnaný souboj, ještě minutu a půl před koncem neměl ani jeden z nich na kontě žádný bod a oba už dostali trest za pasivitu.

Český judista pak doplatil na to, že proti Maďarovi použil na žíněnce zakázanou techniku – i když levou ruku hned ze soupeřovy nohy stáhl, rozhodčí si jeho chvatu dobře všimli a zápas ukončili.

Ve váhové kategorii do 81 kilogramů už skončil také Jaromír Musil, kterého v prvním kole vyřadil jeden z favoritů na medaili Loic Pietri z Francie.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít