Miliony dolarů za zápas, který nebyl. Boxer Wilder má podle soudu nárok na prémie

Americký boxer Deontay Wilder má nárok na pět milionů dolarů (asi 127 milionů korun) za neuskutečněný zápas s Alexenderem Povětkinem, který byl loni kvůli dopingu ruského vyzyvatele zrušen. Rozhodl o tom federální soud v New Yorku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deontay Wilder | Zdroj: Reuters

Někdejší olympijský vítěz a amatérský světový šampion Povětkin měl pozitivní test na meldonium v květnu krátce před tím, než měl nastoupit proti obhájci titulu v těžké váze organizace WBC Wilderovi. Ruský boxer tehdy žádný trest nedostal, protože uspěl s tvrzením, že od 1. ledna, kdy byla látka zakázána, ji už neužíval.

Povětkin, který stejně jako Wilder nebyl soudu přítomen, se chce proti verdiktu odvolat. „Tohle není spravedlnost, nebyl to férový proces," citovala agentura AP jeho právníka Kenta Yalowitze.

Právník poukazuje na to, že malé množství meldonia bylo krátce po jeho zákazu nalezeno u stovek sportovců, protože v těle zůstává několik měsíců.

Nejde však o jediný Povětkinův problém s dopingem. V prosinci byl pozitivně testován na ostarin, který má podobné účinky jako anabolické steroidy a napomáhá růstu svalů. Vedení WBC mu zastavilo činnost a zrušilo ruskému boxerovi další zápas o titul s Kanaďanem Bermanem Stivernem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme