Minigolf má nové kryté hřiště

Máte minigolf spojený především s létem, pražícím sluncem, nedalekým rybníkem či řekou a blízkostí stánku s pivem a nanuky? Tak to vás možná překvapí, že v Praze je už pár týdnů otevřená nová indoorová minigolfová aréna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Minigolfové hřiště v Praze - Butovicích | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Najdete ji v Galerii Butovice. K dispozici je nejen všem fanouškům minigolfu, ale také několika stovkám českých aktivních vrcholových hráčů. Například Martinu Ječnému, vicemistru Evropy z roku 2003.

„V těch zimních měsících měl minigolfista dlouhou pauzu a když chtěl trénovat, tak musel buď na Moravu. Tím, že se indoor minigolf otevřel i v Praze, tak je to dobrá šance jak se připravit na následující sezónu a tím může jít i kvalita minigolfistů i v Čechách nahoru,“ chválí si Martin Ječný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Minigolf má nové kryté hřiště

Mluví-li o výletu na Moravu, myslí tím indoor minigolf v Olomouci, který byl doteď jediným svého druhu v České republice. Další v Děčíně byl totiž pro profesionály v příliš stísněných prostorech.

Jezdit třikrát týdně na tréninky více než dvě stě kilometrů tam a pak zase zpět by se pěkně prodražilo. A hrát na venkovních hřištích dost dobře nejde.

„Ty se zazimují a otevírají se až v březnu nebo dubnu. Samozřejmě, že i zimě za pěkného počasí se dá, ale když člověk potřebuje citlivé ruce, tak to dost dobře nejde. Takže se tomu člověk spíš vyhýbá a hledá jiné alternativy,“ usmívá se patnáctý muž letošního evropského šampionátu.

Evropa krytá hřiště má

Právě z mezinárodních turnajů ví, jak jsou na tom v zimě minigolfisté z jiných zemí, hlavně Německa, Švýcarska, Rakouska nebo Švédska.

„V okruhu minimálně 50 kilometrů si tam minigolfista nějaké indooorové hřiště. To je pro ně obrovská výhody. Tím, že mi v zimě takřka nehrajeme, tak to je výpadek pro ty hráče. Ztratí úder a než ho zase najdou, tak je to znát na těch turnajích,“ říká Ječný.

Nejen nový indoor areál v Butovicích, ale i třeba připravovaná amatérská liga by mohla přispět ke změně v chápání minigolfu.

„Většinový názor je, že je to zábava. Když se řekne, že minigolf je sport, tak se lidé diví. Ale díky projektům Českého minigolfového svazu si myslím, že minigolf bude více vnímaný jako sport a bude oblíbenější a začneš hrát více lidí,“ věří Martin Ječný.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme