Novými plochodrážními mistry světa jsou Poláci, Češi skončili čtvrtí

Plochodrážní polský tým ve složení Jaroslaw Hampel, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek a Maciej Janowski ovládl závod družstev v Praze na Markétě. Češi nakonec v domácím prostředí obsadili čtvrtou příčku a zůstali bez medaile.

Finále mistrovství světa družstev na ploché dráze 20. července v Praze. Mistrem světa se stal tým Polska ve složení (zleva) Jaroslaw Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak and Patryk Dudek. | Zdroj: ČTK

Klíčovou byla v souvislosti s konečným hodnocením až poslední dvanáctá jízda. Před jejím startem měl polský tým stejný počet bodů jako ten dánský.

Závěrečnou jízdu ale daleko lépe zvládl Jaroslav Hampel, který nedal šanci Michaelu Jensenovi, vyhrál celou jízdu, získal tři body a rozhodl tak o tom, že Poláci porazili obhájce titulu z Dánska.

Češi měli dlouho jisté čtvrté místo a na tom také zůstali, když celkově vybojovali 12 bodů.