Novými plochodrážními mistry světa jsou Poláci, Češi skončili čtvrtí

Plochodrážní polský tým ve složení Jaroslaw Hampel, Krzysztof Kasprzak, Patryk Dudek a Maciej Janowski ovládl závod družstev v Praze na Markétě. Češi nakonec v domácím prostředí obsadili čtvrtou příčku a zůstali bez medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále mistrovství světa družstev na ploché dráze 20. července v Praze. Mistrem světa se stal tým Polska ve složení (zleva) Jaroslaw Hampel, Maciej Janowski, Krzysztof Kasprzak and Patryk Dudek. | Zdroj: ČTK

Klíčovou byla v souvislosti s konečným hodnocením až poslední dvanáctá jízda. Před jejím startem měl polský tým stejný počet bodů jako ten dánský.

Závěrečnou jízdu ale daleko lépe zvládl Jaroslav Hampel, který nedal šanci Michaelu Jensenovi, vyhrál celou jízdu, získal tři body a rozhodl tak o tom, že Poláci porazili obhájce titulu z Dánska.

Češi měli dlouho jisté čtvrté místo a na tom také zůstali, když celkově vybojovali 12 bodů.

Finále mistrovství světa družstev na ploché dráze v Praze:

1. Polsko 41 bodů (Hampel 15, Janowski 12, Kasprzak a Dudek po 7), 2. Dánsko 40 (Iversen 12, Bjerre 11, N. Pedersen 10, Jensen 7), 3. Austrálie 33 (Batchelor 11, Ward 9, Woodward 8, Doyle 5), 4. ČR 12 (A. Dryml 7, Milík 3, L. Dryml a Franc po 1).

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme