První osmifinálový duel odehrají basketbalistky ve čtvrtek. Čeká je Turecko

Tři vítězství, prvenství v základní skupině, postup do osmifinále s plným bodovým ziskem a teď dva dny relativního odpočinku. Řeč je pochopitelně o českých basketbalistkách a jejich účinkování na mistrovství Evropy v polské Bydhošti. Dalším soupeřem národního týmu bude ve čtvrtek večer Turecko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Vítečková, basketbalistka | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Výhra v úvodním osmifinálovém zápase by českému týmu prakticky otevřela dveře do vyřazovacích bojů šampionátu. Ale nepředbíhejme. Češky splnily první postupný cíl a vyhrály základní skupinu.

„Jsme rády, že se nám podařilo třikrát vyhrát, myslím, že můžeme být spokojené,“ říká s potěšením na křídle hrající Jana Veselá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky čeká v prvním osmifinále Turecko

Vůbec by se přitom nezlobila, kdyby se české basketbalistky na vítězné vlně vezly i v osmifinále a do vyřazovacích bojů postoupily z první pozice.

„Přesně to je náš cíl. Rozhodně bychom chtěly být první, ale nebude to jednoduché. Musíme zabrat.“

Hlavně je nutné zůstat stát nohama pevně na zemi. Odrazit se přitom naše hráčky mohou třeba od výkonu proti Bělorusku.

„Naše obrana byla podle mě super. Dostat od Běloruska dvaašedesát bodů není až tak moc. Takže i nadále musíme vycházet z obrany. Jediné, na co bychom se měly víc zaměřit, jsou rychlé protiútoky, tam nám to trochu vázne,“ přiznala kapitánka Veronika Bortelová.

Její slova doplnila Eva Vítečková, která ví moc dobře, že jediné Bělorusky zatím dokázaly prověřit sílu české reprezentace. Na zápasy s celky Izraele a Velké Británie je třeba zapomenout.

„Herní projev by určitě mohl být lepší. Ale ty první dva zápasy se moc nepočítají. Nechci říct, že by Izrael a Velká Británie byly špatní soupeři, ale proti takovým týmům se hraje velice těžce.“

Snad se vrátí Hejdová

Trenér Lubor Blažek zatím nechtěl příliš spekulovat o dalších soupeřkách. Jednu jistotu však má - kdyby Češky zvládaly vstupy do utkání jako v duelu s Běloruskem, vůbec by se nezlobil.

„Byl to ideální vstup do těžkého zápasu. Šlo vidět, že jsme hráli až bezcharakterně volně, že nešetříme pozice a každou tvrdě trestáme. A samozřejmě k tomu patří i to, že dáme koše. A ono nám to tam padalo. Družstvo se pak chytlo. Nějaké krize tam byly, ale každé utkání se nějak vyvíjí a nejde to vždycky jen do plusu. Do velkých hazardů jsme se nepouštěli,“ ohlédl se ještě za doposud posledním utkáním Lubor Blažek a věří, že pro osmifinále bude připravena naskočit do hry stále ještě s poraněným kotníkem laborující Romana Hejdová.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme