Berdych si finále v Rotterdamu nezahraje. V semifinále nestačil na Francouze Tsongu

Tenista Tomáš Berdych prohrál v semifinále turnaje v Rotterdamu s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou 3:6, 4:6 a první letošní finále si nezahraje. Turnajová čtyřka a světový hráč číslo třináct, který dosud v turnaji neztratil ani set, utrpěl třetí letošní porážku po semifinálovém vyřazení v Dauhá a po Australian Open, kde ve 3. kole podlehl pozdějšímu vítězi Švýcarovi Rogeru Federerovi.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych | Zdroj: Reuters

Tsonga, který je v žebříčku hned za Berdychem, nepustil českého tenistu za celý zápas ani k jednomu brejkbolu.

Sám naopak v každém setu jednou prolomil soupeřův servis a oplatil mu lednové čtvrtfinálové vyřazení v Dauhá. Ve vzájemné bilanci zápasů snížil na 4:8.

V prvním setu si oba tenisté drželi podání do stavu 3:2, kdy Francouz čistou hrou získal brejk a výhodu už nepustil. Totéž se mu podařilo hned na úvod druhé sady, naopak Berdych na příjmu recept nenašel. Za necelou hodinu a čtvrt Tsonga, který ve čtvrtfinále vyřadil turnajovou jedničku Chorvata Marina Čiliče, ukončil zápas další čistou hrou.

Berdych tak přišel o šanci zopakovat v Rotterdamu triumf z roku 2014.