Biatlonisté si po svém medailovém úspěchu museli odbýt i klasické povinnosti

Cílem to nekončí. Přesně to naprosto dokonale poznala čtveřice českých biatlonistů na mistrovství světa. Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec, kteří vybojovali bronz ve smíšené štafetě, nebyli na stupních vítězů poprvé. Ale v Novém Městě je čekal po tomto úspěchu skutečný šrumec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bronzová biatlonová čtveřice Moravec, Vítková, Soukup a Soukalová při oficiálním focení | Foto: Klára Hausmannová

Diváci řičeli nadšením, bronzová čtveřice si podávala ruce s vítěznými Nory a druhými Francouzi a trenér se skoro válel ve sněhu v objetí se svým asistentem. V tu chvíli už měly Veronika Vítková a Gabriela Soukalová za sebou živé rozhovory pro Radiožurnál.

Čirá radost byla všudypřítomná a téměř hmatatelná. Ale ani když už se ve sportovcích začaly vyplavené endorfiny trochu víc míchat s únavou po závodu, neměla česká čtveřice klid. Následovala tisková konference a další a další rozhovory v hloučcích novinářů.

Přehrát

00:00 / 00:00

České biatlonisty zpovídal mimo jiné i Tomáš Kohout

A mísily se jazyky. Jaroslav Soukup popisoval v angličtině jednomu zahraničnímu kolegovi, jak že byl před závodem nervózní, zatímco Veronika Vítková už by se raději viděla v posteli.

„Je to takové dost dlouhé. Je toho povídání po těch závodech nějak moc a asi bych si už šla lehnout do postele a šla nabírat síly na další závody,“ přiznala se Veronika Vítková. A pak přelezla stůl, aby se dostala včas na dopingovou kontrolu. Zcela jistě by se ale takovému pomedailovému kolotoči nikdo z Čechů nebránil ani po dalších závodech.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme