Bohuslav Svoboda nechce kvůli stíhání v kauze Opencard využít imunitu

Do Poslanecké sněmovny dorazila žádost o vydání exprimátora Prahy Bohuslava Svobody z ODS. Policie ho chce stíhat kvůli kauze Opencard. Svoboda Českému rozhlasu řekl, že v této souvislosti imunitu využít nechce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odvolaný primátor hlavního města Bohuslav Svoboda z ODS a nový primátor Tomáš Hudeček z TOP 09 | Foto: ČTK

„Pro mě to nic neznamená. Já pořád říkám totéž, že ta kauza je naprosto vymyšlená. Pokud bude probíhat nějaké jednání na toto téma, samozřejmě se k němu dostavím. Ale imunitu v tomto případě nechci. Rozhodne parlamentní imunitní výbor,“ řekl Svoboda.

Deset současných a bývalých radních z ODS a TOP 09 včetně nynějšího primátora Tomáše Hudečka policie obvinila už koncem března, a to z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.

Obvinění se týká zakázky, kterou loni získala firma Haguess. Radní loni v dubnu souhlasili s tím, že město s hlavním dodavatelem opencard uzavře dvě nové smlouvy na podporu systému celkem za zhruba 74 milionů korun.

Město firmu Haguess vybralo v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění, podle vyšetřovatelů ale mělo vypsat otevřenou soutěž. Tím, že tak radní neučinili, prý městu způsobili škodu zhruba 25 milionů.

Obvinění vinu popírají. Smluvní vztahy byly podle členů rady špatně nastavené už předchozím vedením Prahy, kdy byl primátorem Pavel Bém (ODS).

Martin Hromádka, dab, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme