Ředitelem Českého rozhlasu zůstane na dalších šest let Zavoral. Zvolilo ho sedm z devíti radních

Generálním ředitelem Českého rozhlasu zůstává René Zavoral. Do druhého funkčního období ho ve středu na svém veřejném zasedání zvolila Rada Českého rozhlasu. V tajném hlasování získal sedm z devíti možných hlasů. Informoval o tom mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Praha (Aktualizováno: 17:56 25. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

René Zavoral | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

René Zavoral je generálním ředitelem Českého rozhlasu od 21. ledna 2016, druhé funkční období mu tak začne koncem ledna 2022.

Kdo povede Český rozhlas? Kritéria tendru splnil jen jeden uchazeč, stávající ředitel Zavoral

Číst článek

Se znovuzvolením musely souhlasit dvě třetiny z celkového počtu radních. Středečního hlasování se neúčastnil radní Josef Nerušil, lídr pražské kandidátky hnutí SPD pro volby do Poslanecké sněmovny.

„Josef Nerušil nebyl přítomen, takže bylo jen osm hlasů. A z toho dostal sedm, takže jeden z těch osmi pro něj nehlasoval,“ přiblížil Radiožurnálu místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek.

Uchazeči mohli nabídky podávat do 16. srpna. Dvě ze tří došlých přihlášek ale nesplňovaly formální požadavky, a proto je rada z výběru vyřadila.

Ekonomická stabilita

Podle Zavorala se pod jeho vedením podařilo zajistit Českému rozhlasu ekonomickou stabilitu a rekordní postavení na mediálním trhu.

„Pro naše posluchače jsme zřídili nové stanice a nabídli jim řadu dalších nových služeb i v online prostředí. V nadcházejících šesti letech chci pozici Českého rozhlasu jako klíčové národní kulturní instituce ještě více posílit,“ popsal.

Zavoral chce podle svých slov rozvíjet programovou nabídku a podporovat posluchače a čtenáře v utváření vlastních názorů. Chce také posilovat nezávislost a svobodu veřejnoprávního média.

„Myslím si, že obecně nemá smysl do budoucna zpochybňovat financování veřejnoprávních médií. Často se objevovalo, že jsou přežitek. Jsem rád, že pandemie ukázala pravý opak. Jsou nejen pilířem žurnalistiky, ale celé společnosti,“ řekl Radiožurnálu.

ere, pac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme