Generální inspekce bezpečnostních sborů zahájila stíhání policisty z Brna. Je podezřelý z podplácení

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) na konci letošního května zahájila trestní stíhání policisty z Brna pro podplacení. Potvrdila to mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Na případ upozornil Ekonomický deník, podle jeho informací jde o policejního důstojníka – šéfa jihomoravského útvaru policejního sledování.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie (ilustrační foto)

Podezřelý policista měl předat úplatek 300 tisíc korun (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jediné, co lze sdělit, je, že jsme na konci letošního května zahájili trestní stíhání policisty z Brna pro zločin podplacení. V současné době není možné uvolnit více informací,“ uvedla Nguyenová.

Za opatřování pervitinu a varování před hlídkami hrozí policistovi z Rychnova pět let vězení

Číst článek

Mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb řekl, že s dotyčným policistou se vede řízení ohledně zproštění výkonu služby.

Podle informací Ekonomického deníku je policista podezřelý z předání úplatku za poskytnutí bytu pro rodinného příslušníka. Podle zdrojů deníku šlo o úplatek asi 300 000 korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme