Hlavní město už nemusí čelit exekuci

Exekuce proti Praze, do které se hlavní město dostalo kvůli sporu o pozemky v Ďáblicích, skončila. Město tak může volně nakládat se svým majetkem. Pražský magistrát měl zaplatit podle předchozího soudního verdiktu dědicům restituentky za užívání parcel 112 milionů korun. Město ale s rozhodnutím nesouhlasilo, parcely totiž v minulosti odkoupilo a jako vlastník je zapsané také v katastru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, Čechův most | Foto: Lubomír Fuxa

Do exekuce se pak Praha dostala tím, že nehradila nájem, který vyměřil jiný soud. Nejvyšší soud teď verdikt zrušil a vrátil zpět k projednání.

"Právní moci nabylo usnesení obvodního soudu pro Prahu 1, kterým tento soud zastavil výkon exekuce proti Hlavnímu městu Praha. Pro Prahu to znamená, že na jednom z jejích účtů byla odblokována částka zhruba 112 milionů korun, která tam byla blokována právě pro účely zaplacení finanční částky, kterou na městu vysoudily dvě fyzické osoby," vyjádřil se k rozhodnutí soudu ředitel magistrátu Martin Trnka.

Obvodní soud teď bude znovu rozhodovat o tom, jestli má město platit nějakou náhradu za užívání pozemku. Chyby v soudní při se před dvěma lety dopustili i magistrátní úředníci. Nedodali tehdy soudu včas vyjádření magistrátu k žalobě o nájemné. Podle informací ČTK bude potrestáno pět lidí. Postihy by se měly projevit zejména na platech.

Hana Jurášková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme