Hlavní město už nemusí čelit exekuci

Exekuce proti Praze, do které se hlavní město dostalo kvůli sporu o pozemky v Ďáblicích, skončila. Město tak může volně nakládat se svým majetkem. Pražský magistrát měl zaplatit podle předchozího soudního verdiktu dědicům restituentky za užívání parcel 112 milionů korun. Město ale s rozhodnutím nesouhlasilo, parcely totiž v minulosti odkoupilo a jako vlastník je zapsané také v katastru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, Čechův most | Foto: Lubomír Fuxa

Do exekuce se pak Praha dostala tím, že nehradila nájem, který vyměřil jiný soud. Nejvyšší soud teď verdikt zrušil a vrátil zpět k projednání.

"Právní moci nabylo usnesení obvodního soudu pro Prahu 1, kterým tento soud zastavil výkon exekuce proti Hlavnímu městu Praha. Pro Prahu to znamená, že na jednom z jejích účtů byla odblokována částka zhruba 112 milionů korun, která tam byla blokována právě pro účely zaplacení finanční částky, kterou na městu vysoudily dvě fyzické osoby," vyjádřil se k rozhodnutí soudu ředitel magistrátu Martin Trnka.

Obvodní soud teď bude znovu rozhodovat o tom, jestli má město platit nějakou náhradu za užívání pozemku. Chyby v soudní při se před dvěma lety dopustili i magistrátní úředníci. Nedodali tehdy soudu včas vyjádření magistrátu k žalobě o nájemné. Podle informací ČTK bude potrestáno pět lidí. Postihy by se měly projevit zejména na platech.

Hana Jurášková, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme