Jazzová sekce zorganizovala pro Miloše Zemana oslavu. Pozvaných je asi sto osobností

Kolem stovky osobností, guláš a moldavské víno. Tak to bude večer vypadat v Jazzové sekci nedaleko Pražského hradu. Předseda společnosti Karel Srp zorganizoval pro nově zvoleného prezidenta Miloše Zemana oslavu. Na party se dostanou jenom pozvaní, mezi kterými jsou třeba i ministři bývalé Zemanovy vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman | Zdroj: ČTK

„Jídlo bude jednoduché, bude to guláš a víno, moravské a moldavské. Hudba bude malá skupina Pavla Klikara a hrát se bude jazz třicátých let,“ popisuje večerní program předseda Jazzové sekce Karel Srp.

Mezi pozvanými hosty jsou vedle Zemanových ministrů třeba bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká, spisovatel Zdeněk Mahler nebo předseda pražského městského soudu Jan Sváček.

„Byl jsem pozván svým kamarádem Karlem Srpem na tuto oslavu ještě v době, kdy jsem ani nevěděl, že se jí bude účastnit i pan prezident,“ prozradil.

O tom, že by Zemanovi nosil nějaký dárek, prý nepřemýšlí. I někdejší ministr školství Eduard Zeman svému jmenovci jenom potřese rukou.

„Neponesu mu žádný dárek. Je to neformální setkání, ale pro vybranou společnost,“ poznamenal.

Karel Srp by byl rád, kdyby se v podobné sestavě jako dnes večer nesešli naposledy:

„Chtěli bychom, aby to byla první schůzka těchto lidí s panem prezidentem. Protože během těch pěti let bychom navzájem měli více komunikovat.“

Miloš Zeman se oficiálně ujme prezidentského úřadu 8. března.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme