Jiřího X. Doležala obvinili z šíření toxikomanie. Kvůli vtípku může skončit ve vězení

Policie obvinila redaktora týdeníku Reflex Jiřího X. Doležala a bývalého zástupce šéfredaktora Jaroslava Plesla z šíření toxikomanie kvůli článku z letošního března, který podle autora „mapoval konopnou sezónu“. Jenže redakce týdenníku k němu připojila cigaretové papírky a filtry a Doležal čtenářům doporučil dát si jointa, aby viděli líp otištěný rozostřený snímek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří X. Doležal | Foto: Archiv ČRo

Doležal tvrdí, že ho policisté stíhají za pouhou anekdotu, samotnou kauzu označuje za absurdní a podrobněji ji v tuto chvíli nechce komentovat.

„Považuji to za další vlnu pokusů o vytvoření policejního státu,“ řekl Radiožurnálu. V krajním případě mu hrozí až pětileté vězení. Podle policie, která si nechala zpracovat expertní posudek, reklamní tahák Reflexu naplňuje podstatu trestného činu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obvinění vznesené proti JXD komentoval ve vysílání Českého rozhlasu ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.

Ředitel Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych si nemyslí, že je obvinění vznesené proti Doležalovi nějak přehnané.

„Zákon platí pro všechny stejně, takže není rozhodné, zda se jedná o pana doktora Doležala nebo kohokoli jiného. Pokud vyšetřovatel dospěl k názoru, že je na místě sdělit obvinění, tak samozřejmě obvinění v souladu se zákonem sdělil,“ uvedl Frydrych.

Doležal se hájí, že nešlo o nic víc než vtip. „K tomu mám jediný komentář: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe,“ reagoval na to šéf protidrogové centrály.

Jaroslav Beránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme