Kajínek má opět šanci na nový proces

Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek má opět šanci na nový proces. Vrchní soud v Praze dnes v neveřejném odvolacím jednání zrušil verdikt plzeňského krajského soudu, který v září Kajínkovu žádost o nový proces zamítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Kajínek

Podle Kajínkovy obhájkyně Kláry Slámové se teď plzeňský soud bude muset žádostí zabývat znovu. Mluvčí vrchního soudu Jan Fořt jen potvrdil, že v Kajínkově případu dnes padlo rozhodnutí. Jeho výsledek nechtěl prozradit s tím, že jednání bylo neveřejné.

Kajínka odsoudil plzeňský soud k doživotí v červnu 1998 za to, že v roce 1993 v borských serpentinách pod plzeňskou věznicí zastřelil Štefana Jandu a Juliána Pokoše a postřelil Vojtěcha Pokoše. Při jednání o obnově řízení předstoupila před soud řada svědků. Soud jim ale buď neuvěřil, nebo podle něj neřekli nic nového a podstatného.

Kajínek od neúspěchu v boji za nový proces změnil obhájce. Nyní ho zastupuje sedmadvacetiletá právnička Klára Slámová, která vystřídala známého pražského advokáta Kolju Kubíčka. Slámová, která stížnost zaslanou vrchnímu soudu vypracovala, tvrdí, že má k případu další nové důkazy.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme