Kvůli neštěstí na dole Schöller začaly padat hlavy

V dole Schoeller u Kladna nastaly první personální změny. Minulý týden tam přišli při výbuchu metanu o život tři horníci. Český báňský úřad v pondělí odvolal závodního dolu Vladislava Polívku, který je odpovědný za jeho bezpečnost a odborné vedení. Rozhodnutí úřadu ale vyšlo najevo až dnes. Odvolání ředitele tak o jeden den předešlo úterní odvolání předsedy kladenského báňského úřadu Vojtěcha Rašpličky, jenž rezignoval i na účast ve vyšetřovací komisi dolů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výbuch | Foto: HZS Praha

Jak řekl našemu spolupracovníkovi Ladislavu Pavlíkovi mluvčí Českomoravských dolů Radek Chalupa, závodní Polívka proto dočasně nezastává svou funkci. "Janu Polívkovi byl skutečně pozastaven výkon funkce závodního dolu, to je plně v kompetenci Českého báňského úřadu. Důl pracuje normálně a na jeho činost to nebude mít absolutně žádný vliv," řekl Chalupa. Zároveň potvrdil, že vedením dolu Schöller byl pověřen Jan Tachovský.

Předseda Českého báňského úřadu Roman Makarius současně upozornil, že se Polívka může do své funkce vrátit. Stane se tak ale až podle závěru vyšetřovací komise, která má prokázat, zda nebyly v dole porušeny bezpečnostní předpisy. Tuto vyriantu odborníci nevyloučili, když mimo jiné hovoří o nedostatečném odvětrání postižené chodby.

Vzhledem k tomu, že šlo o první výbuch metanu v Kladně, nastoupil do čela zdejšího báňského úřadu František Hrubant, který až dosud působil na Ostravsku.

Ladislav Pavlík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme