Na českých horách končí lyžařská sezóna

V řadě lyžařských areálů v Krkonoších o tomto víkendu skončila sezóna. Vleky naposledy spustili i v Peci pod Sněžkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři | Foto: Jan Rosenauer

Podle ředitele tamního ski areálu Františka Vambery byla letošní sezóna jednou z těch úspěšnějších. "Byla to druhá nejúspěšnější sezóna za posledních dvanáct let, zejména co se týče délky. To znamená, že jsme byli v nepřetržitém provozu 142 dnů. Za tu dobu bylo přepraveno asi 370 tisíc návštěvníků, kteří uskutečnili asi 4 miliony jízd," dodal Vambera.

I nadále se lyžuje ve Špindlerově mlýně, kde je na sjezdovkách kolem padesáti centimetrů sněhu. Tam chtějí provoz ukončit až 1. května.

Stále se také ještě lyžuje v Jeseníkách. Na Ovčárně je skoro metr a půl sněhu a až na jednu výjimku jezdí všechny vleky. Na Červenohorském sedle, kde se dnes lyžuje naposledy, je v provozu pouze jeden vlek. Pavel Řeha z jesenické Horské služby informoval, že návštěvnost je dobrá. Horší je to s kvalitou sněhu, který je těžký a rozbředlý. Na Ovčárně by se mělo lyžovat až do konce měsíce.

Ladislav Pařízek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme