Na českých horách končí lyžařská sezóna

V řadě lyžařských areálů v Krkonoších o tomto víkendu skončila sezóna. Vleky naposledy spustili i v Peci pod Sněžkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři | Foto: Jan Rosenauer

Podle ředitele tamního ski areálu Františka Vambery byla letošní sezóna jednou z těch úspěšnějších. "Byla to druhá nejúspěšnější sezóna za posledních dvanáct let, zejména co se týče délky. To znamená, že jsme byli v nepřetržitém provozu 142 dnů. Za tu dobu bylo přepraveno asi 370 tisíc návštěvníků, kteří uskutečnili asi 4 miliony jízd," dodal Vambera.

I nadále se lyžuje ve Špindlerově mlýně, kde je na sjezdovkách kolem padesáti centimetrů sněhu. Tam chtějí provoz ukončit až 1. května.

Stále se také ještě lyžuje v Jeseníkách. Na Ovčárně je skoro metr a půl sněhu a až na jednu výjimku jezdí všechny vleky. Na Červenohorském sedle, kde se dnes lyžuje naposledy, je v provozu pouze jeden vlek. Pavel Řeha z jesenické Horské služby informoval, že návštěvnost je dobrá. Horší je to s kvalitou sněhu, který je těžký a rozbředlý. Na Ovčárně by se mělo lyžovat až do konce měsíce.

Ladislav Pařízek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme