Na technoparty si tentokrát nikdo nestěžoval

Technoparty v Příchovicích na Plzeňsku skončila bez jakýchkoliv problémů. Během víkendu tančilo na ostrovu u řeky Úhlavy a na přilehlých lukách okolo 3 tisíc lidí. Poslední aparatura umlkla po poledni a pak se hned účastníci pustili do úklidu. Mezi technaři a policisty nedošlo k žádným konfliktům a obě strany si pochvalují vzájemnou spolupráci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

technoparty u Příchovic

technoparty u Příchovic | Zdroj: ČTK

Na louce před několika němými reproduktory už zůstává jen pár desítek lidí. Tanečníci po sobě z převážné většiny uklidili a nájemce louky po neděli odveze odpadky. Obyvatelé okolních obcí se přišli na dějiště technoparty podívat; vesměs oceňují úklid a nestěžují si ani na hlasitou hudbu.

Policie od místních neobdržela ani jedinou stížnost. Muži zákona hudební akci pouze sledovali a zaměřili se hlavně na řízení dopravy a parkování. Kromě několika krádeží ve stanech a dopravních přestupků nemuseli řešit žádné závažnější problémy.

Přítomnost policie na místě vysvětlil její velitel jako reakci na "mediální humbuk", který se kolem technoparty strhnul. Plukovník Jan Brázda si spolupráci s pořadateli i samotnými tanečníky velice pochvaluje.

Průběh technoparty oceňuje i místostarostka Příchovic Marie Blažková. "Dopadlo to celkem dobře, dnes už více méně technaři odjeli, odjíždějí poslední, někteří po sobě i uklidili, takže doufáme, že i tak se dají věci do pořádku."

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme