Nebezpečí výbuchu plynu v Ostravě zažehnáno

V Ostravě se už lidé z okolí prasklého plynového potrubí mohli vrátit domů. Centrum města na celý den ochromila havárie, kterou způsobili dělníci při ražení tunelu kolektoru. Záchranáři museli evakuovat přes 2 stovky lidí z okolních domů a firem, městský obvod pro ně zajistil 150 lůžek na vysokoškolských kolejích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

výkopové práce | Foto: Jan Rosenauer

V centru Ostravy už podle záchranářů nehrozí další úniky plynu. K havárii došlo poté, co zřejmě pracovníci firmy, která provádí přestavbu v jednom z domů, překopli plynové potrubí. Plyn se pak dostal otvorem v potrubí do kolektoru, který vede pod středem města. Hasiči okamžitě uzavřeli vstupy kolektoru na frekventovaných místech Ostravy a plyn odčerpali.

Museli také evakuovat 254 lidí z okolních domů a firem. Velitel zásahu Petr Gurný řekl, že prokopnutý otvor už provizorně utěsnili: "Podařilo se nám utěsnit vrt, který byl veden z kolektoru. S tím, že byla prakticky zapěněna, zacementována i ta vrtací souprava. Následně bylo vše odvětráno a momentálně měříme nepatrné koncentrace, které jsou hluboko pod spodní mezí výbušnosti."

Do čtvrtečního večera plynaři a hasiči následky havárie odstranili. Na místě byl i starosta městského obvodu, který zvažuje možnosti náhradního ubytování pro lidi z okolí. Zástupce plynáren Karel Mazal teď večer obyvatele domu ujistil, že už je vše v pořádku.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Gabriela Všolková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme