ODS chce iniciovat jednání s ČSSD o opoziční smlouvě

Vedení ODS chce jednat se sociálními demokraty o opoziční smlouvě. K tomuto závěru dospěli podle předsedy Václava Klause členové výkonné rady občanských demokratů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkonná rada ODS vyzývá grémium strany k jednání s ČSSD proto, aby ČSSD vyjasnila své další záměry v související s opoziční smlouvou. Důvodem jsou především výroky některých vysokých představitelů ČSSD, které by mohly znamenat posun názorů této strany vůči opoziční smlouvě a tolerančnímu patentu.

Jak uvedl místopředseda ODS Ivan Langer, výkonná rada strany je znepokojena kroky vlády v souvislosti s přechodným obdobím pro náš vstup do Evropské unie. Podle Langera jde o nečekané a nediskutované ústupky vlády. ODS proto vyzývá vládu, aby veškeré informace o dojednávaných podmínkách vstupu do EU a jejich dopadech zveřejňovala.

Výkonná rada ODS také oznámila, že zásadně odmítá snahu vlády zavést krajské daně. Jak řekl Vlastimil Tlustý, ODS proto vyzývá vládu, aby seznámila veřejnost s další koncepcí reformy veřejné správy včetně sporného financování krajů.

Sociální demokracie se jednáním o opoziční smlouvě nebrání. Podle místopředsedy strany Vladimíra Špidly ale ODS nevychází jen z názorů na tuto dohodu, které zazněly na krajských konferencích ČSSD. Už zhruba před deseti dny totiž zformulovala svá stanoviska vycházející především ze schodku státního rozpočtu a podala návrh na jednání o opoziční smlouvě. Sociální demokracie se proto na taková jednání připravuje.

Petr Doležel, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme