ODS chce iniciovat jednání s ČSSD o opoziční smlouvě

Vedení ODS chce jednat se sociálními demokraty o opoziční smlouvě. K tomuto závěru dospěli podle předsedy Václava Klause členové výkonné rady občanských demokratů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výkonná rada ODS vyzývá grémium strany k jednání s ČSSD proto, aby ČSSD vyjasnila své další záměry v související s opoziční smlouvou. Důvodem jsou především výroky některých vysokých představitelů ČSSD, které by mohly znamenat posun názorů této strany vůči opoziční smlouvě a tolerančnímu patentu.

Jak uvedl místopředseda ODS Ivan Langer, výkonná rada strany je znepokojena kroky vlády v souvislosti s přechodným obdobím pro náš vstup do Evropské unie. Podle Langera jde o nečekané a nediskutované ústupky vlády. ODS proto vyzývá vládu, aby veškeré informace o dojednávaných podmínkách vstupu do EU a jejich dopadech zveřejňovala.

Výkonná rada ODS také oznámila, že zásadně odmítá snahu vlády zavést krajské daně. Jak řekl Vlastimil Tlustý, ODS proto vyzývá vládu, aby seznámila veřejnost s další koncepcí reformy veřejné správy včetně sporného financování krajů.

Sociální demokracie se jednáním o opoziční smlouvě nebrání. Podle místopředsedy strany Vladimíra Špidly ale ODS nevychází jen z názorů na tuto dohodu, které zazněly na krajských konferencích ČSSD. Už zhruba před deseti dny totiž zformulovala svá stanoviska vycházející především ze schodku státního rozpočtu a podala návrh na jednání o opoziční smlouvě. Sociální demokracie se proto na taková jednání připravuje.

Petr Doležel, Vladimír Hrubý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme