Pavel Bém kandidátem ODS na primátora

Občanští demokraté vyšlou do souboje o post pražského primátora nynějšího starostu šesté městské části Pavla Béma. Bude tedy hlavním lídrem ODS pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. Celou kandidátku včetně volební jedničky musí ještě v pondělí schválit Výkonná rada strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Bém | Foto: MČ Praha 6

K dohodě o lídrovi dospělo pět kandidátů, kteří vyhráli primárky ve svých obvodech, a užší vedení pražské ODS. Radiožurnálu Pavel Bém řekl, že se těší na souboj se svými politickými protivníky z ostatních stran. Priority, s nimiž půjde do volebního klání, jsou podle něj dané.

"Praha je 14 dní po největší živelní katastrofě možná za celé minulé tisíciletí, to co ji čeká, je pokus o okamžitý, co možná nejrychlejší návrat do normálního života, obnovení dopravy, komunikací, průjezdnosti. ... Jsem přesvědčen, že je to první priorita a první cíl jak samozřejmě současného primátora, tak i toho budoucího."

Bémovými soupeři budou například současný ekonomický náměstek primátora Jiří Paroubek z ČSSD a šéf klubu Unie svobody v pražském zastupitelstvu Michael Hvížďala. Čeká se také kandidatura Jana Kasla, který z primátorské funkce odstoupil krátce před letošními parlamentními volbami.

Jaroslav Hausdor, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme