Desítky tisíc lidí v Praze 3 byly kvůli havárii bez pitné vody. Oprava by měla být hotová odpoledne

Desítky tisíc lidí z pražského Žižkova, Jarova, Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad zůstaly ve středu večer bez pitné vody po havárii čerpací stanice v Praze 3. Vyplývá to z informací na webu a informační telefonní lince Pražských vodovodů a kanalizací a na facebooku starosty Prahy 3 Jiřího Ptáčka (TOP 09). Dodávky se během noci začaly obnovovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky tisíc lidí z pražského Žižkova, Jarova, Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad zůstaly ve středu večer bez pitné vody po havárii čerpací stanice v Praze 3 (ilustrační foto) | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Voda přestala téct ve středu kolem 20.00, firma Pražské vodovody a kanalizace do oblasti přistavila čtyři cisterny. Na její informační lince byl pozdě večer pro volající nahraný vzkaz, že jde o havárii velkého rozsahu. Porucha postihla čerpací stanici Koněvova v Praze 3.

„Byla přerušena dodávka vody pro oblast Žižkova, Jarova, část Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad. V současné době probíhá přepásmování postižené oblasti. Během nočních hodin se dodávka vody postupně obnoví,“ zněl vzkaz na informační lince. Při přepásmování se do potrubí v oblasti dotčené poruchou pošle voda z jiné části vodovodní sítě.

Starosta Ptáček na facebooku zveřejnil fotografie z opravy vodovodního řadu na křížení ulic Koněvova a V Jezerách. „Přerušení dodávky vody se dotklo několika desítek tisíc obyvatel,“ napsal.

Havárie by měla být podle webu Pražských vodovodů a kanalizací opravena do čtvrtečních 15.00. Do té doby mohou mít lidé kvůli přesměrování vody odjinud ve vodovodu snížený tlak.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme