Před 20 lety zemřel kardinál František Tomášek. Jeho památku uctí vzpomínková mše

Vzpomínková mše v katedrále svatého Víta na Pražském hradě připomene kardinála Františka Tomáška, který zemřel právě před 20 lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Em. kardinál František Tomášek při děkovné mši za svatořečení sv. Anežky české v chrámu sv. Víta v Praze dne 25.11.1989. | Foto: Herbert Slavík

„Vzpomínková mše svatá bude zvláštní speciálně v tom, že se jí účastní i spolupracovníci kardinála Tomáška. Přinesou obětní dary, přečtou přímluvy, první a druhé čtení, takže tímto způsobem se tito spolupracovníci přímo zapojí do liturgie,“ upřesňuje průběh slavnostní mše František Jemelka z Biskupské konference.

Mše začíná v 18 hodin a bude ji sloužit kardinál Dominik Duka, který o svém předchůdci mluví jako o nesmírně zajímavé osobnosti českých novodobých dějin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Osobnost kardinála Františka Tomáška přiibližuje redaktorka Eva Hůlková

„V tom smyslu, jak člověk, který zůstane věrný svým morálním principům, své víře a přesvědčení, i když to nemá snadné. I když se může také někdy v životě, jak se říká, splést, vyroste v opravdovou osobnost a v symbol národa,“ říká Duka.

Tomášek se zasadil o svatořečení Anežky České, které se uskutečnilo v listopadu roku 1989. Nejen tím, ale i svou dlouholetou činností v rámci církve přispěl k pádu komunistického režimu.

Eva Hůlková, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme