Prezident poobědvá s Němcovou a Štěchem

Po včerejší schůzce s premiérem se dnes prezident Václav Klaus sejde také s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD) a předsedkyní sněmovny Miroslavou Němcovou (ODS). S nejvyššími představiteli parlamentu prezident poobědvá na Pražském hradě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus s manželkou Livií přivítal na obědě v Lánech předsedu vlády Petra Nečase a jeho manželku Radku. | Zdroj: ČTK

Novoroční obědy nejvyšších ústavních činitelů u prezidenta se staly tradicí, Miroslava Němcová i Milan Štěch jsou ale ve svých funkcích nováčky a oběda se zúčastní poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Predseda Senátu MIlan Stěch (ČSSD) ve Světě o osmé Rádia Česko

Předseda Senátu očekává především zdvořilostní setkání. Jak řekl Rádiu Česko, bude se také snažit využít této příležitosti, abych otevřel některé otázky.

„Myslím si, že se bude hovořit také o vnitřních problémech Poslanecké sněmovny a Senátu, protože obě dvě komory zvažují změnu jednacích řádů. Ale pochopitelně bych byl nejradši, kdyby se tam hovořilo o tématech, které se ve společnosti nejvíce diskutují,“ uvedl Štěch.

Zmínil například některé korupční kauzy, které podle něj negativně ovlivňují atmosféru v zemi, a otázky týkající se připravovaných reforem. Pan prezident podpořil připravované reformy, ale nejsem si jist, jestli zná jejich obsah, zda-li to není zajíc v pytli, protože my jako zástupci opozice neznáme obsah reforem,“ podotkl Štěch.

Předsedkyni poslanecké sněmovny a předsedu Senátu přivítá prezident na Pražském Hradě, zatímco s premiérem a jeho manželkou obědval prezidentský pár už včera na zámku v Lánech.

Při setkání přišla řeč i na jmenování nového ministra životního prostředí, které by se podle premiéra mělo uskutečnit spíše v řádu dnů než týdnů. Oba státníci mluvili i o koordinaci svých zahraničních cest a prezident Klaus také znovu zopakoval slova o důvěře v reformní kroky vlády.

Martin Hromádka, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme