Prezident se už cítí lépe

Prezident Václav Havel, který si už týden léčí zánět průdušek v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, se už cítí lépe. Jak řekl jeho osobní lékař Ilja Kotík, po další změně léků je opět bez teplot. Koncem týdne by se mohlo rozhodnout o jeho propuštění z nemocnice. Václav Havel se v nemocnici setkal s americkým astronautem Eugenem Cernanem a coby vrchní velitel ozbrojených sil se mu omluvil za nehodu vrtulníku české armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Radiožurnálu to potvrdil vedoucí tiskového oddělení Kanceláře prezidenta Martin Krafl. "Po další úpravě antibiotické léčby je prezident republiky opět bez teplot. Cítí se podstatně lépe a nadále zůstává v péči Ústřední vojenské nemocnice. Dnes dopoledne se zde sešel s americkým astronautem Evženem Cernanem a předal mu stříbrnou pamětní medaili prezidenta republiky. Zároveň se mu jako vrchní velitel ozbrojených sil omluvil za nehodu vrtulníku Armády České republiky. Evžen Cernan během setkání ocenil prezidentův zájem o jeho zdraví a úroveň zdravotní péče, které se mu ve střešovické nemocnici dostalo."

O propuštění prezidenta Václava Havla z nemocnice rozhodnou lékaři koncem týdne, podle výsledků kontrolních vyšetření.

Markéta Kaclová, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme