Prezident se už cítí lépe

Prezident Václav Havel, který si už týden léčí zánět průdušek v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích, se už cítí lépe. Jak řekl jeho osobní lékař Ilja Kotík, po další změně léků je opět bez teplot. Koncem týdne by se mohlo rozhodnout o jeho propuštění z nemocnice. Václav Havel se v nemocnici setkal s americkým astronautem Eugenem Cernanem a coby vrchní velitel ozbrojených sil se mu omluvil za nehodu vrtulníku české armády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Radiožurnálu to potvrdil vedoucí tiskového oddělení Kanceláře prezidenta Martin Krafl. "Po další úpravě antibiotické léčby je prezident republiky opět bez teplot. Cítí se podstatně lépe a nadále zůstává v péči Ústřední vojenské nemocnice. Dnes dopoledne se zde sešel s americkým astronautem Evženem Cernanem a předal mu stříbrnou pamětní medaili prezidenta republiky. Zároveň se mu jako vrchní velitel ozbrojených sil omluvil za nehodu vrtulníku Armády České republiky. Evžen Cernan během setkání ocenil prezidentův zájem o jeho zdraví a úroveň zdravotní péče, které se mu ve střešovické nemocnici dostalo."

O propuštění prezidenta Václava Havla z nemocnice rozhodnou lékaři koncem týdne, podle výsledků kontrolních vyšetření.

Markéta Kaclová, Eva Hůlková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme