Soud znovu řeší údajné napojení exministra Langra na kmotra podsvětí Mrázka

Soud se znovu vrátil k žalobě bývalého ministra vnitra Ivana Langra na deník Mladá fronta Dnes. Podle původního rozsudku se noviny nemusely omlouvat za články, které politika spojovali s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Vrchní soud ale rozsudek zrušil s tím, že je potřeba doplnit dokazování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spor bývalého ministra vnitra Ivana Langra (ODS) s vydavatelskou společností Mafra | Foto: Filip Jandourek

Jednání začalo s vyloučením veškeré veřejnosti, protože se měly probírat utajované skutečnosti.

S tímto dokazováním ale Langer spokojený není. „Náš návrh, aby se prováděl důkaz celým spisem Krakatice, nebyl soudem akceptován,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní jednání sledoval reportér Martin Drtina

Pak přišly na řadu dva mnohahodinové výslechy svědků. Bývalý místopředseda sněmovny a ODS si na ně spolu s obhájcem připravili přes stovku otázek.

Šéfredaktora deníku Roberta Čásenského sice unavily, ale i po výslechu mu zůstala dobrá nálada.

„Pro mne je zábavné, že Ivan Langer je v případu Krakatice strana žalující, ale budiž. My pokud budeme požádání o nějaké důkazy, tak se s právníky poradíme, ale ochranu zdroje prolamovat nehodláme,“ uvedl Čásenský.

Soud bude pokračovat ve středu dokončením výslechu dalších autorů žalovaných článků. Pak má být odročený na polovinu května.

Martin Drtina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme