Stíhání bývalého ředitele havlíčkobrodské nemocnice bylo nezákonné

Policisté, státní zástupce i soud postupovali v případě bývalého ředitele nemocnice v Havlíčkově Brodě Josefa Pejchla protizákonně. Potvrdilo to ministerstvo spravedlnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Pejchl | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Pejchl byl ředitelem havlíčkobrodské nemocnice v době takzvaných heparinových vražd na oddělení ARO. Obžaloba ho vinila z toho, že činy pachatele Petra Zelenky včas neohlásil. Odvolací soud ale bývalého ředitele později obžaloby zprostil.

Josef Pejchl, dnes úředník radnice v Novém Městě na Moravě, považuje stanovisko ministerstva spravedlnosti za velkou satisfakci.

"Samotné ministerstvo uznalo, že proces vedený proti mně byl nezákonný. V dopise je přímo konstatováno, že došlo k vydání nezákonného rozhodnutí, a to již při zahájení trestního stíhání."

Bývalý ředitel se svým advokátem požadoval odškodnění jeden a půl milionu korun. Ministerstvo je ale ochotno zaplatit pouze soudní výdaje v řádu několika desítek tisíc. Pejchl proto nevylučuje další žaloby.

Marika Táborská, Milan Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme