Způsobil srážky vlaků se stromy, aby vyvolal nenávist proti muslimům. Policie obvinila Čecha z terorismu

Policisté zatkli muže, který úmyslně způsobil dvě srážky vlaku se stromem. Podle Lidových novin kriminalisté muže obvinili z teroristického útoku. Svým chováním chtěl údajně podnítit nenávist proti muslimům.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ČR (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

„Bylo zahájeno trestní stíhání jedné osoby pro zločin teroristického útoku, jehož se měl obviněný dopustit v souvislosti s pokácením dvou stromů na železniční tratě na Mladoboleslavsku v červnu a červenci loňského roku,“ řekl serveru Lidovky.cz dozorující státní zástupce z Vrchního státního zastupitelství v Praze Marek Bodlák. Pokud soud muže uzná vinným, hrozí mu doživotní vězení.

Změna kvalifikace. Srážku vlaku se stromem na Mladoboleslavsku vyšetřují kriminalisté jako terorismus

Číst článek

Podle policie v obou případech nařízl strom, který pak spadl na koleje a narazil do něj vlak. U poškozeného stromu navíc nechal latinkou psané vzkazy, které měly budit dojem, že je psal terorista z muslimského světa.

Muž kromě toho podle policie roznášel letáky, které měly vypadat, jako by je psal džihádista, který Česku vyhrožuje teroristickým útokem.

„Obviněný je rodilým českým občanem, jehož motivací byla snaha vyvolat mezi obyvatelstvem obavy z muslimské migrační vlny a z páchání teroristických útoků,“ dodal Bodlák.

Z teroristického útoku můžou policisté údajného pachatele obvinit, protože se pokusil zastrašit obyvatele.

Případem se zabývají kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu. Muž je od minulého týdne ve vazbě. „Soudce vzal osobu obviněnou z uvedeného trestného činu do vazby a to pro obavu, že uprchne a že by mohl pokračovat v trestné činnosti,“ potvrdil místopředseda Okresního soudu v Mladé Boleslavi Martin Moc.

Jiří Svatoš, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme