VIDEO: 80 let od atentátu na Heydricha. Podívejte si na historickou rekonstrukci Radiožurnálu

Přesně před osmdesáti lety se vydali Jan Kubiš a Jozef Gabčík do libeňské zatáčky, kde čekali na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Průběh a následky v detailním rozboru sledoval Radiožurnál. Reportéři Českého rozhlasu společně s historiky a pamětníky minutu po minutě během dopoledne monitorovali události Operace Anthropoid.

Praha (Aktualizováno: 12:05 27. 5. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unikátní rozhlasový projekt v přímém přenosu moderovali Jan Pokorný a Martin Veselovský z pražského náměstí Míru. 

Přenos se skládal ze čtyř částí. V živých rozhlasových zpravodajských rekonstrukcích umožnili sledovat významné události dne atentátu – odjezd Reinharda Heydricha z Panenských Břežan, samotný atentát a jeho následovné vyšetřování.

Odborníci a pamětníci přiblížili plán Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka a seznámili posluchače s neuvěřitelnými příběhy rodin odbojářů, které tyto parašutisty podporovaly.

bbu, lou, til Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme