V balené vodě Aquila Aqualinea byly nalezeny závadné bakterie

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v lahvích balených vod Aquila Aqualinea koliformní bakterie a bakterie Escherichia coli, které jsou pro tento typ výrobku nepřípustné. Inspektoři poté nařídili stáhnout výrobek z oběhu a uložili výrobci, aby informoval odběratele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Escherichia coli v Gramově barvení. 1000× zvětšeno. | Foto: GNU General Public License, verze 1.2, Y_tambe

„Statní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila při kontrole v neperlivé balené vodě Aquila Aqualinea výskyt bakterie E.coli,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí inspekce Michal Spáčil.

Společnost Karlovarské minerální vody musela stáhnout z obchodů celkem 33 tisíc lahví této neperlivé balené vody. Vzhledem k datu minimální trvanlivosti ale vadné dávky do 20.5.2012 mohou mít spotřebitelé výrobek stále doma. Inspekce tak nedoporučuje jeho konzumaci.

„Na základě principu předběžné opatrnosti předala inspekce odebrané vzorky Národní referenční laboratoři pro vyloučení možnosti nákazy STEC,“ dodal Spáčil.

Silvie Třeslínová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme